Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  XII Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w szachach

XII Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w szachach

2013-04-15 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
W dniach 10 - 14 kwietnia 2013 r. w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym ,,Mieszko" w Pokrzywnej odbyły się XII Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w szachach. Do rywalizacji stanęło 82 funkcjonariuszy z całej Polski. Najlepszym szachistą reprezentującym Policję był Mirosław Sławiński z KMP w Olsztynie. Najlepszą policjantką okazała się Grażyna Szmacińska z KMP w Łodzi.

W mistrzostwach zmagali się przedstawiciele takich formacji jak: Policja, Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Służba Więzienna, Służba Celna, Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna.

Pierwsze miejsce w tegorocznych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych zdobył Robert Tustanowski z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbcu (gmina Prudnik). Drugie miejsce zajął Krzysztof Banasik z OSP Szybowice (gmina Prudnik), a trzecie Krzysztof Rozumek z Jednostki Wojskowej w Babkach.

Najlepszym szachistą reprezentującym Policję był Mirosław Sławiński z KMP w Olsztynie. Najlepszą policjantką okazała się Grażyna Szmacińska z KMP w Łodzi.

Puchary ufundowane przez Ministra Spraw Wewnętrznych, Komendanta Głównego Policji oraz Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu wręczył zwycięzcom Komendant Powiatowy Policji w Nysie  - insp. Andrzej Synowiec.
Puchar Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, otrzymał najlepszy policjant z Opolszczyzny, którym  okazał się Czesław Gil z Komisariatu Policji w Głubczycach. Kolejny puchar z rąk insp. Andrzeja Synowca  odebrała najlepsza drużyna policyjna, którą tworzyli funkcjonariusze z mazowieckiego garnizonu. Najlepsi szachiści oprócz pucharów otrzymali również nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

Organizatorem konkursu od 12 lat jest gmina Głuchołazy, która w ten sposób promuje atrakcje turystyczne Gór Opawskich wśród służb mundurowych. Nad sprawnym przebiegiem XII Indywidualnych MP Służb Mundurowych w Szachach czuwał odpowiedzialny za organizację kierownik mistrzostw, a tym samym przedstawiciel Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Urzędu Miejskiego w Głuchołazach - Ryszard Kowal oraz sędzia główny - Jacek Matlak (sędzia klasy międzynarodowej z Bielska - Białej), który sędziuje te zawody od pierwszej edycji.

(KWP w Opolu / mw)



źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

XII Indywidualne Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w szachach