Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Wyłudzali nienależne renty

Wyłudzali nienależne renty

2008-04-01 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
Policjanci z Lublina zatrzymali dwie osoby podejrzane o udział w grupie przestępczej zajmującej się wyłudzaniem świadczeń rentowych ZUS w Lublinie. Zatrzymano też dwie osoby, które takie świadczenia wyłudziły. Sprawa dotyczy kilkuset świadczeń przyznanych bezprawnie w latach 1997 - 2005. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. Prowadzone przez policjantów z Lublina wspólnie z wydziałem V prokuratury okręgowej postępowanie, doprowadziło do ustalenia, że w latach 19997 – 2005 doszło do szeregu wyłudzeń rent z lubelskiego ZUS-u. Zorganizowana grupa przestępcza tworzyła fikcyjne dokumentacje medyczne na podstawie, których przyznawano bezpodstawne świadczenia rentowe. Sprawa może dotyczyć wyłudzeń kilkuset nienależnych świadczeń.

Do pierwszych zatrzymań doszło w niedzielę wieczorem. Policjanci zatrzymali 66-letnią Annę B. i 42-letnią Teresę S. Obie kobiety mieszkanki Lublina pośredniczyły przy gromadzeniu dokumentacji medycznej i w efekcie uzyskiwania w sposób nienależny świadczeń rentowych. W mieszkaniach tych kobiet zabezpieczono dokumenty, które miały prawdopodobnie służyć kolejnym wyłudzeniom. 66-latka w czasie czynności procesowych usiłowała ukryć część dokumentów. Wszystkie jednak zostały zabezpieczone do dalszej analizy.

Jak ustalili śledczy Anna B. pośredniczyła w wyłudzeniu 22, a Teresa S. 17 świadczeń. Obie kobiety posiadają zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8. Jeszcze dziś sąd rozpatrzy wnioski o tymczasowe aresztowania.

Wczoraj policjanci zatrzymali dwie osoby, które w ten sposób takie świadczenia otrzymały. Obie przyznały się do winy. Prokuratura zastosowała wobec poręczenia majątkowe w kwocie 5 tys. złotych.
Śledztwo w tej sprawie jest w początkowej fazie i planowane są już kolejne zatrzymania.



źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Wyłudzali nienależne renty