Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Pijani rewidenci sprawdzali stan techniczny pociągów

Pijani rewidenci sprawdzali stan techniczny pociągów

2008-05-18 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
Nawet trzy lata w więzieniu mogą spędzić dwaj rewidenci zatrzymani na dworcu w Korszach. Pracownicy odpowiedzialni za sprawdzenie stanu technicznego pociągów pełnili swoje obowiązki mając od ponad 2 do 3 promili alkoholu. I to właśnie oni decydowali o dalszej jeździe składów i bezpieczeństwie podróżnych. Około godziny 15.00 policjanci otrzymali anonimowe zgłoszenie o tym, że na dworcu PKP pracują dwaj pijani rewidenci. Funkcjonariusze pojechali to sprawdzić. W służbowym pomieszczeniu zastali 46-letniego Mariana M. i 41-letniego Wojciecha B. Zgodnie z grafikiem mieli oni dyżur od godziny 7.00 do 19.00. Już w rozmowie z mężczyznami czuć było od nich alkohol. Badania stanu trzeźwości jasno pokazały, że obaj rewidenci byli pijani. Mieli od ponad 2 do 3 promili alkoholu w organizmie.

Policjanci o wszystkim poinformowali przełożonego obu pracowników, który odsunął ich od wykonywania dalszych czynności służbowych.

Teraz oprócz tego, że mogą stracić pracę, Marianowi M. i Wojciechowi B., za wykonywania pod wpływem alkoholu obowiązków służbowych związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pociągów grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.



źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Pijani rewidenci sprawdzali stan techniczny pociągów