Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Eblo i Egzor najlepsi w eliminacjach wojewódzkich

Eblo i Egzor najlepsi w eliminacjach wojewódzkich

2013-08-07 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
W dniach 05-06 sierpnia 2013 roku w kujawsko-pomorskim odbyły się Eliminacje Wojewódzkie do Kynologicznych Mistrzostw Policji ,,SUŁKOWICE 2013". W zawodach wzięło udział 10 przewodników z psami służbowymi z pośród których wyłoniono najlepszych przewodników z psami, którzy będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy w finałach w Sułkowicach, we wrześniu br.

Zawody przeprowadzone zostały na terenie byłej strzelnicy w Białych Błotach, bazie pobytowo-noclegowej KWP w Bydgoszczy i zajezdni autobusowej MZK w Bydgoszczy.

W Eliminacjach Kynologicznych Mistrzostw Policji „SUŁKOWICE 2013” wzięło udział 10 przewodników wraz z psami służbowymi: 8 z psami wytresowanymi do wyszukiwania zapachów narkotyków i 2 z psami wytresowanymi do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych, z komend miejskich i powiatowych policji województwa kujawsko-pomorskiego.

Eliminacje objęły następujące konkurencje:

- dla psów wytresowanych do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych:

szukanie w samochodzie osobowym;szukanie w bagażu;szukanie w pomieszczeniach;szukanie w środkach komunikacji masowej;ogólne posłuszeństwo psa.- dla psów wytresowanych do wyszukiwania zapachów narkotyków:
szukanie w samochodzie osobowym;szukanie w bagażu;szukanie w pomieszczeniach;szukanie w środkach komunikacji masowej;ogólne posłuszeństwo psa.Celem zawodów było podniesienie kwalifikacji przewodników oraz efektywności pracy psów. Ponadto sprawdzenie wielorakich możliwości wykorzystania psa w policji w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przestępczości.
Przeprowadzone eliminacje miały na celu wyłonienie dwuosobowej drużyny przewodników z psami, którzy będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy w finałach Kynologicznych Mistrzostw Policji organizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, we wrześniu br.

Klasyfikacja eliminacji przedstawia się następująco:

w kategorii psów wytresowanych do wyszukiwania zapachów narkotyków:I miejsce st. sierż. Tomasz Kuffel z KPP w Tucholi z psem EBLO
II miejsce mł. asp. Łukasz Król z KPP w Nakle/Notecią z psem EPOR
III miejsce asp. Krzysztof Furmaniuk z KMP w Bydgoszczy z psem ALT

w kategorii psów wytresowanych do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych:I miejsce sierż. szt. Krzysztof Kotnis z KMP w Toruniu z psem EGZOR

Najlepsi przewodnicy psów otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy. NSZZ Policjantów ufundował nagrody dla policyjnych psów, które dostały pyszną, zdrową karmę.

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

(KWP w Bydgoszczy / mmw)



źródło: KGP

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Eblo i Egzor najlepsi w eliminacjach wojewódzkich