Portal V10  »  Aktualności  »  Volvo zapewnia, że chińskie fabryki oferują wyższą jakość
Volvo

Volvo zapewnia, że chińskie fabryki oferują wyższą jakość

2018-05-15 - J. Kruczek     Tagi: Volvo, Fabryka, rynek motoryzacyjny
Volvo przeniosło sporą część swojej produkcji do Chin. Ten ruch budził obawy klientów o jakość produkcji. Jednak zdaniem producenta na dzień dzisiejszy produkcja w Chinach stoi na wyższym poziomie niż ta w Europie.

Wice prezes designu marki, Robin Page udzielił wywiadu, w którym broni decyzji o przeniesieniu produkcji do Chin. Jego słowa mogą być dla wielu zaskakujące. Jak zapewnia Page, produkcja aut w Chinach obecnie zapewnia znacznie większą jakość niż w europejskich placówkach.
VolvoVolvo
Przyczyną takiego stanu rzeczy jest automatyzacja chińskich fabryk. Zakłady w Państwie Środka znacznie bardziej opierają się na automatyzacji, co pozwala na zawężenie wymogów jakościowych. Maszyny w wielu aspektach mogą sobie pozwolić na wykonanie precyzyjniejszej pracy. A co za tym idzie efekt końcowy produkcji jest lepszy.
VolvoVolvo
Volvo produkuje auta w Chinach od 2014 roku. I od tego czasu nie ma najmniejszych problemów z jakością. Marka utrzymuje się pod tym względem w czołówce, a kolejne nowe modele tylko umacniają pozycję producenta w klasie premium. Wygląda więc na to, że faktycznie decyzja o przenosinach wyszła marce na dobre.
VolvoVolvoVolvoVolvo

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
DiRT Rally 2.0 - omówienie notatek pilota


źródło: Go Auto

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Volvo zapewnia, że chińskie fabryki oferują wyższą jakość

Volvo zapewnia, że chińskie fabryki oferują wyższą jakość
Karol.Olek 2018-05-22 16:55
Jeśli chodzi o modele Volvo to w sumie nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Ostatnio wypożyczałem w Panek ich roczny model i dobrze się u mnie sprawdził.