Portal V10  »  Aktualności  »  Vauxhall zapowiada powrót modeli VXR
Vauxhall

Vauxhall zapowiada powrót modeli VXR

2018-11-06 - J. Kruczek     Tagi: Opel, Vauxhall, Vauxhall VXR8, Vauxhall VXR8 GTS-R
Opel i Vauxhall trafiły pod skrzydła koncernu PSA, co oznacza spore zmiany w obu markach. Nowe model przesiadają się na silniki PSA oraz platformy wykorzystywane przez francuski koncern. Miłośników marek należących niegdyś do General Motors zaniepokoiło wycofanie z oferty modeli VXR i OPC.
VauxhallVauxhall
W tej chwili ciężko powiedzieć, czy modele OPC mają realną szansę na powrót. Jednak w wywiadzie dla magazynu Autocar, przedstawicielka Vauxhalla zapowiedziała powrót VXR. Naomi Gasson zdradziła, że w tej chwili nie ma miejsca w ofercie dla VXR, ale to nie znaczy, że submarka jest martwa.
VauxhallVauxhall
Wręcz przeciwnie ta powróci, ale najprawdopodobniej w mocno odmienionej postaci. Do tej pory VXR było zarezerwowane dla potężnych modeli z silnikami V8 od Holdena, czy najmocniejszych modeli na bazie Opli OPC. W przyszłości VXR zaoferuje prawdopodobnie mocne hybrydy i napęd elektryczny.
Duet Vauxhall i Opel powrócił ostatnio do nazwy GSi, która jest przypisywana obecnym modelom o sportowym nastawieniu. Te jednak oferują dość spory komfort i ekonomię, co nie do końca odpowiada charakterowi VXR. Właśnie dlatego gdy oferta pod skrzydłami PSA zostanie dopracowana to ruszą prace nad pierwszym naprawdę ostrym współczesnym modelem sportowym spod znaku VXR. Istnieje duża szansa, że Opel podobnie postąpi z serią OPC.
VauxhallVauxhall

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - zwiastun aktualizacji 1.38


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Vauxhall zapowiada powrót modeli VXR