Portal V10  »  Aktualności  »  Suzuki Swift 2010 - fotografie wnętrza i oficjalna specyfikacja techniczna
Nowy Suzuki Swift 2010 2011

Suzuki Swift 2010 - fotografie wnętrza i oficjalna specyfikacja techniczna

2010-06-23 - K. Spychalski     Tagi: Suzuki, Suzuki Swift, Hatchback
Prezentując całkowicie nowego Swifta, Suzuki nie zaskoczyło nas rewolucyjnymi modernizacjami designu. I choć zmiana generacji wygląda jak zwykły lifting, liczy się przecież to, co jest wewnątrz.

Zobacz także: Suzuki Swift 2010 - galeria »
Dzięki nowym informacjom i kolejnym zdjęciom ujawnionym przez japońską firmę, wiemy już, co kryje się pod karoserią nowego modelu. Poznaliśmy zarówno wygląd wnętrza, jak i specyfikację techniczną. Co ciekawe, subtelne zmiany nadwozia nowego Swifta poszły w parze ze znacznymi modernizacjami wnętrza. Kabina pasażerska wygląda nowocześnie i elegancko, a całość przypomina rozwiązania znane z większego Kizashi.
Pod względem mechanicznym zmian jest jeszcze więcej - auto zostało oparte na całkowicie nowej platformie, a pod maskę trafiły nowoczesne jednostki napędowe. Na początku swojej rynkowej kariery, nowy Swift oferowany będzie z dwoma silnikami do wyboru.

Pierwsza z opcji to 1,2-litrowy „benzyniak” rozwijający 94 KM i 118 Nm. Jak zapewnia Suzuki, motor ten pozwala na przyspieszenie do „setki” w 12,3 sekundy oraz rozpędzenie się do 165 km/h. Średnie spalanie ustalono na 5 l/100 km.Druga z opcji to 1,3-litrowy diesel generujący 75 koni i 190 niutonometrów. Sprint do 100 km/h w 12,7 sekundy oraz prędkość maksymalną na poziomie 165 km/h połączono tu ze zużyciem paliwa wynoszącym 4,2 l/100 km.

W standardowym wyposażeniu obu wersji silnikowych znajdziemy 5-stopniową przekładnię manualną. Na nabywców odmiany benzynowej czeka też opcjonalna, 4-biegowa skrzynia automatyczna.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


źródło: Carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Suzuki Swift 2010 - fotografie wnętrza i oficjalna specyfikacja techniczna