Portal V10  »  Aktualności  »  Spartan - torowa zabawka w stylu retro
Spartan

Spartan - torowa zabawka w stylu retro

2019-06-16 - J. Kruczek     Tagi: Supersamochody, Spartan
Spartan dołącza do walki o klientów szukających lekkiej i szybkiej zabawki na tor. Pojazd został stworzony przez braci Nicka i Petera Pap. Bliźniacy zbudowali pojazd już w 2011 roku wykorzystując silnik z Ducati 1198S Superbike. W drodze do wersji produkcyjnej koncepcja została zmieniona, a za napęd posłużył motor Hondy.
SpartanSpartan
Spartan Motor Company planuje budowę 300 egzemplarzy swojej torowej zabawki. Czym wyróżnia się Spartan na tle konkurencji w postaci Ariela Atom czy Vandala One? Auto posiada ciekawy design inspirowany sportowymi modelami z lat 60-tych minionego stulecia. Dzięki nadwoziu z włókna węglowego udało się uzyskać masę zaledwie 550 kg.
SpartanSpartan
Niska masa w połączeniu z 400-konnym silnikiem mają zapewnić przyspieszenie o setki w czasie 2,4 s. Prędkość maksymalna wyniesie 245 km/h. Twórcy maszyny skorzystali z dwulitrowego silnika Hondy znanego z Civica Type R. Jednostka została jednak rozwiercona do pojemności 2,4 l.

Osoby zainteresowane tym torowym cackiem mogą zamawiać Spartana za cenę 150 000 dolarów. Jak wspomnieliśmy powstanie tylko 300 egzemplarzy.
SpartanSpartanSpartanSpartanSpartanSpartanSpartan

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai iMax N Drift - rodzinny van do driftu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Spartan - torowa zabawka w stylu retro