Portal V10  »  Aktualności  »  Sono Motors Sion - projekt elektrycznego auta nabiera rozpędu
Sono Motors Sion

Sono Motors Sion - projekt elektrycznego auta nabiera rozpędu

2020-01-24 - J. Kruczek     Tagi: Sono Motors Sion, Eko, Sono Motors
Sono Motors to niemiecka firma, która w 2018 roku zaprezentowała interesujący koncept Sion. Niezbyt urodziwy hatchback elektryczny przykuwał uwagę napędem, a dokładniej zasilaniem. Dzięki panelom fotowoltaicznym auto miało się ładować samo za pośrednictwem promieni słonecznych.

Dostawy Siona miały ruszyć w 2019 roku, ale do tego nie doszło. Firmie zabrakło funduszy, ale teraz się to zmieniło. Dzięki zbiórkom na portalach crowfundingowych udało się zebrać 53 mln euro. Ta suma pozwoli wystartować z produkcją jeszcze w tym roku. Firma chwali się, że zebrała 13 tysięcy rezerwacji na swoje unikatowe auto. Montaż ma się odbywać w byłej fabryce Saaba w Trollhattan.
Sono Motors SionSono Motors Sion
Sono Motors Sion może być ładowany za pomocą paneli słonecznych umieszczonych na nadwoziu. Producent przewidział także możliwość zasilania akumulatorów za pomocą gniazdka domowego i ładowarek. Baterie o pojemności 35 kWh można zasilić w niecałe pół godziny. Panele słoneczne pozwolą zebrać energię na około 32 km dziennie. Maksymalny zasięg ma wynosić 250 km. Sono Motors Sion przy takich dość ciekawych możliwościach kosztuje zaledwie 25 000 euro.
Sono Motors SionSono Motors Sion
Sono Motors SionSono Motors SionSono Motors SionSono Motors Sion

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MotoGP 20 - zwiastun gry


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Sono Motors Sion - projekt elektrycznego auta nabiera rozpędu