Portal V10  »  Aktualności  »  Opel Corsa będzie lżejsza i nowocześniejsza
Opel Corsa

Opel Corsa będzie lżejsza i nowocześniejsza

2019-04-16 - J. Kruczek     Tagi: Opel, Opel Corsa
Opel Corsa jest bardzo popularnym samochodem miejskim, ale zdążył się już nieco zestarzeć. Przejście marki pod skrzydła koncernu PSA sprawiło, że prace nad nową generacją nabrały tempa, a samochód przejdzie pierwsze naprawdę poważne zmiany od dawna.

Producent zaprezentował na razie jedno zdjęcie ukazujące reflektory nowej Corsy. Przy okazji jednak podzielił się kilkoma ważnymi detalami. I tak odnośnie reflektorów po raz pierwszy zostaną w Corsie użyte światła LEDowe IntelliLux. Oznacza to, że system będzie rozpoznawał nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy i wygasi odpowiednie sekcje lamp, aby nie oślepiać kierowców.
Opel CorsaOpel Corsa
Kolejną ważną nowością będzie masa konstrukcji. Opel Corsa straci na wadze około 108 kg. Bazowy model ma bowiem ważyć 980 kg. Warto tu nadmienić, że waga dotyczy pięciodrzwiowego nadwozia, bowiem wersja trzydrzwiowa zniknie z oferty. Corsa urośnie o 4 cm i będzie się cechować długością 4,06 m.
Opel CorsaOpel Corsa
Niższa masa to mniejsze zużycie paliwa i mniejsza emisja CO2. Przypomnijmy, że Opel Corsa będzie dzielić wiele elementów z Peugeotem 208. Podobnie, jak francuski kuzyn skorzysta z licznych wersji napędu i doczeka się także edycji w pełni elektrycznej. Niedługo powinniśmy poznać więcej szczegółów.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Opel Corsa będzie lżejsza i nowocześniejsza