Portal V10  »  Aktualności  »  Opel Corsa GSi - oficjalna prezentacja sportowego hatchbacka
Opel Corsa GSi

Opel Corsa GSi - oficjalna prezentacja sportowego hatchbacka

2018-05-18 - J. Kruczek     Tagi: Opel, Opel Corsa, Opel Corsa GSi
Opel Corsa GSi pokazała się światu na pierwszych fotografiach w marcu. Teraz producent podał oficjalne informacje na temat modelu, które potwierdziły wcześniejsze domniemania i przecieki.

Przede wszystkim Opel Corsa GSi ma dawać frajdę z pokonywania zakrętów. Dlatego auto otrzymało układ zawieszenia przeszczepiony z wersji OPC. Hot-hatch otrzymał też poprawiony układ hamulcowy z efektownie wyglądającymi czerwonymi zaciskami. Te będziemy podziwiać zza 18-calowych felg.
Opel Corsa GSiOpel Corsa GSi
Nadwozie zostało wzbogacone o zderzaki ze sporymi wlotami powietrza oraz zmieniony grill. W tyle pojawiła się lotka nad szybą. Całość dopełniają osłony lusterek z imitacja włókna węglowego czy chromowane elementy, jak końcówka wydechu. We wnętrzu znajdziemy sportową kierownicę, gałkę zmiany biegów obszytą skórą czy aluminiowe nakładki pedałów. Opcjonalnie można zamówić sportowe fotele Recaro.
Opel Corsa GSiOpel Corsa GSi
Niewiadomą pozostawał silnik. Producent potwierdził, że Opel Corsa GSi będzie napędzany silnikiem 1,4 z doładowaniem. Silnik generuje 150 KM i 220 Nm co pozwala rozpędzić hatchbacka do setki w czasie 8,9 s. Dodajmy, że Opel Corsa GSi będzie dostępna tylko z sześciobiegową skrzynią manualną. Niemiecka propozycja będzie stawać w szranki z Seatem Ibizą FR czy nowym Suzuki Swift Sport. Ceny pozostają nieznane.
Opel Corsa GSi

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Xenon Racer - zwiastun z Dubajem i Szanghajem


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Opel Corsa GSi - oficjalna prezentacja sportowego hatchbacka

Opel Corsa GSi - oficjalna prezentacja sportowego hatchbacka
Romek4 2018-05-22 17:22
Miałem okazję wypożyczać modele Opla w Panek już ze trzy razy i ogólnie to odnoszę wrażenie że mają całkiem spore moce i możliwości