Portal V10  »  Aktualności  »  Nowy Peugeot 608 - Król Lew powraca
Peugeot 608

Nowy Peugeot 608 - Król Lew powraca

2008-06-18 - R. Branson     Tagi: Peugeot 608, Peugeot
W serwisie internetowym Auto Express pojawiły się pierwsze informacje na temat następcy Peugeota 607.

Z zewnątrz, 608 będzie przykładem zupełnie nowego podejścia stylistycznego w tej klasie samochodów. Nowy szef działu projektów - Jerome Gallix - nadał autu obłych, dynamicznych kształtów, budzących respekt wśród innych użytkowników drogi. Nie jest tajemnicą, iż francuska marka pragnie dorównać niemieckim producentom pod względem jakości wykończenia wnętrza, dlatego w kabinie pasażerskiej znajdą się materiały wysokiej jakości oraz najnowocześniejsze elementy wyposażenia z zakresu komfortu. Jazdę na dłuższych trasach uprzyjemni zaawansowany system nawigacji satelitarnej.

Pod maską flagowego modelu Peugeota umieszczone zostaną nowoczesne silniki Diesla o pojemności 2.0-, 2.2- i 2.7litra. Ten ostatni to dobrze znana i ceniona jednostka V6. Jest bardzo prawdopodobne, że w gamie dostępnych silników nie znajdzie się żadna jednostka benzynowa (przynajmniej w Wielkiej Brytanii), gdyż modele obecnej generacji z benzynowymi V6 nie sprzedają się rewelacyjnie.
Moc będzie przenoszona na przednie koła za pośrednictwem 6-stopniowej ręcznej lub manualnej przekładni.

Samochód zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, który odbędzie się w październiku tego roku, a do salonów sprzedaży trafi w 2009 r.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Citroen C4 Cactus - przejażdżka oczyma testera


źródło: Mototarget

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Nowy Peugeot 608 - Król Lew powraca

Nowy Peugeot 608 - Król Lew powraca
Shelby 2008-06-19 15:54
jakieś niewyglądne to auto, ale V6 i 2.7 litra brzmi nieźle. Dobrze by było jakby były benzyniaki jak dla mnie to najlepsze silniki
Nowy Peugeot 608 - Król Lew powraca
Gregor 2008-06-20 00:01
Też się dziwie francuzom, że nie potrafią jakieś turbo benzyny nowej zrobić (jak BMW np.), no i wybór między ręczną a manualną - hihi.
pjoter
Nowy Peugeot 608 - Król Lew powraca
pjoter 2008-10-22 21:26
I Francuzi się dziwią, czemu im Niemiaszki coraz szybciej i dalej odjeżdżają??? A gdzie silniki o mocy ponad 300 koni? I benzyna i diesle? 2.7 diesel to ma być wszystko??? Najpierw naprawdę bogaci muszą zacząć kupować naprawdę mocne i drogie auta, a dopiero potem zakompleksiona klasa średnia rzuci się na modele dwulitrowe... I będzie je stylizować na te najdroższe modele, jak to się dzieje z M u BMW czy AMG u Mietków (hehehe, "sprzedam MB, 200 diesel, stylizacja AMG, koła 18 cali"-) :-D