Portal V10  »  Aktualności  »  Nowe Audi S8 - pod maską silnik Porsche?
Audi A8 2017

Nowe Audi S8 - pod maską silnik Porsche?

2017-07-17 - F. Michalak     Tagi: Audi, Audi S8, Audi S8 Plus
Niedawno świat ujrzał najnowszą flagową limuzynę z Ingolstadt - Audi A8. Teraz przyszedł czas na spekulacje co do najmocniejszej odmiany, czyli S8. Co zagości pod maską?

W generacji D3 był to silnik V10 zapożyczony z Lamborghini Gallardo. W D4 mieliśmy już lekki downsizing w postaci 4-litrowego V8 z dwoma turbinami. Co nas czeka teraz? Wszystko przemawia za tym, że w nowym S8 zobaczymy silnik z Panamery. W modelu Turbo mamy 550KM, a w e-Hybrid aż 680KM. 
Audi A8 2017Audi A8 2017
Całkiem możliwe, że flagowa limuzyna i zarazem sportowiec przejmie technologię hybrydową, jednak moc powinna zostać nieco zmniejszona, tak aby to Panamera pozostawała najszybszym 4-drzwiowym autem w koncernie. Czas pokaże, ale Mercedes i BMW zyskają niedługo bardzo groźnego rywala. 
Audi A8 2017Audi A8 2017
Audi A8 2017

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
24h Le Mans 2018 - highlights


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
5

Komentarze do:

Nowe Audi S8 - pod maską silnik Porsche?

Nowe Audi S8 - pod maską silnik Porsche?
Sęk w tym, 2017-07-17 10:19
że porsche panamera turbo ma silnik od audi właśnie. Ten z turbinami między głowicami. Znany z poprzedniej generacji s6 i s8 To samo tyczy się nowego v6 z turbo między cylindrami. Tez zrobiło go audi. Ale na razie oferują w porsche by nie wyszło, że porsche ma silnik od audi. A odwrotnie, że audi ma silnik od porsche. Po prostu marketing.
Nowe Audi S8 - pod maską silnik Porsche?
gmpl 2017-07-17 16:36
To jest zachęta, żeby klient czuł się jakby kupował Porsche Panamerę, tak jest ze wszystkimi autami. Gdyby w opisach pisali tak jak być powinno: w tym modelu zamontowany będzie jeden z silników VAG, 4,8 V8 Turbo 500 KM lub 550 KM, brzmiałoby mało ciekawie i efektownie, a jak napisane, że silnik z Panamery Turbo, to klient wsiadając do Audi już będzie się czuł jakby był w Panamerze.
Diesel Power
Nowe Audi S8 - pod maską silnik Porsche?
Diesel Power 2017-07-17 17:43
Pitolita pany!!! Jak kogoś stać na kupno nowego Audi S8, to stać go też na Porsche Panamera i jak będzie chciał kupić Porsche, to po prostu to zrobi. Właściciele takich aut kierują się innymi kwestiami przy zakupie, nie patrzą w ten sposób co wy, oczekują czegoś innego, dopasowania pod siebie, dopracowania, ergonomii, prawdziwej dbałości o klienta i tego typu rzeczy. :-P
Nowe Audi S8 - pod maską silnik Porsche?
Sam pitolisz 2017-07-18 09:51
Ja nie pisałem czy kogoś stać na porsche czy na audi. Tylko, że dla porsche lipa była by gdyby okazało się, że ma silnik od audi. Więc jeśli vag pracuje jakąś nową jednostkę z tych wyższych półek i dla tych droższych samochodów to najpierw wkłada ją do porsche. Żeby nie było, że silnik porsche jest od audi. Marki stojącej jednak niżej w ofercie vag. Bo to porsche u vag jest ta bardziej prestiżową marką niż audi. Z drugiej strony jak pokazują historie różnych silników w cayenne, panamera. To porsche często zdarzają się wtopy z nowymi silnikami do tych samochodów.
Nowe Audi S8 - pod maską silnik Porsche?
OBIGO 2017-07-19 00:50
Ja rozumiem że to Niemcy i dlatego nie umieją zaprojektować ładnego samochodu, ale czy naprawdę musieli zapierniczyć stylistykę przedniego grilla z Fordów!!! W dodatku w Fordzie jest mniejszy i ładnie komponuje się z resztą, a w Audi wywalony na cały przód. Ma to chyba ukazywać rzekomy prestiż marki, ale dla mnie wygląda jakby dokleili go tam na siłę. P.S. Wiem, że Ford podpierdzielił stylistykę swoich nowych modeli od Astona, ale jest też jego współwłaścicielem więc sobie mógł.