Portal V10  »  Aktualności  »  NEVS rozpoczął produkcję elektrycznego sedana na bazie Saaba 9-3
NEVS 9-3

NEVS rozpoczął produkcję elektrycznego sedana na bazie Saaba 9-3

2019-07-10 - J. Kruczek     Tagi: NEVS, NEVS 9-3, Eko
NEVS, czyli National Electric Vehicle Sweden rozpoczęło produkcję swojego elektrycznego samochodu. Pojazd bazujący na Saabie 9-3 w końcu trafił na linie montażowe, co oznacza, że wkrótce spadkobierca Saaba będzie się pojawiał na chińskich ulicach.

Pojazd póki co ma być dostępny jedynie na rynku chińskim. Produkcja została ulokowana w portowym mieście Tianjin. Według doniesień płynących z Chin zakłady mają wydajność 50 000 egzemplarzy rocznie. Niestety na razie nie wiemy jaką ostatecznie specyfikacją może się pochwalić sedan marki NEVS.
NEVS 9-3NEVS 9-3
Wiemy jedynie, że samochód bazuje na Saabie 9-3, a do jego konstrukcji wykorzystano platformę opracowywaną od 2012 roku. Wcześniej donoszono o sporych zamówieniach ze strony korporacji taksówkarskich oraz firm najmujących samochody. Istnieje więc szansa, że NEVS nabierze na starcie wiatru w żagle.
NEVS 9-3NEVS 9-3
W styczniu koncern Evergrande Group zakupił 51 procent udziałów w NEVS. Chińska firma wykupiła także kilku producentów baterii tak więc szykuje się spory atak na rynek pojazdów elektrycznych. Sedan marki NEVS prezentuje się na fotografiach bardzo dobrze, co jest zasługą ponadczasowego designu Saaba. Nie wiemy jaka przyszłość czeka ten model, ale chcielibyśmy go zobaczyć na europejskich drogach.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai iMax N Drift - rodzinny van do driftu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

NEVS rozpoczął produkcję elektrycznego sedana na bazie Saaba 9-3