Portal V10  »  Aktualności  »  Mini JCW Clubman i JCW Countryman - wersje 2020 z mocniejszymi silnikami
Mini JCW Clubman i JCW Countryman

Mini JCW Clubman i JCW Countryman - wersje 2020 z mocniejszymi silnikami

2019-05-15 - J. Kruczek     Tagi: Mini, MINI Clubman, Mini Countryman JCW, Mini Clubman JCW
Mini zaprezentowało modele JCW Clubman i JCW Countryman na 2020 rok. Auta bazują na odświeżonych nadwoziach i co najważniejsze otrzymały przeprojektowane silniki. Dzięki temu są szybsze niż kiedykolwiek.

W obu modelach został zastosowany doładowany dwulitrowy silnik o mocy 302 KM i momencie obrotowym 450 Nm. Producent nie zdradził szczegółów na temat zmian w silniku, ale zdradził, że przeszły one gruntowne modyfikacje.
Mini JCW Clubman i JCW CountrymanMini JCW Clubman i JCW Countryman
W efekcie Mini JCW Clubman może się pochwalić przyspieszeniem do setki na poziomie 4,9 s, zaś JCW Countryman przyspiesza w 5,1 s. Producent ograniczył prędkość maksymalną modeli do 250 km/h. Jednostki napędowe sparowano z nową ośmiobiegową skrzynią Steptronic. Ta ma oferować szybszą i cichszą pracę. Zastosowano także mechaniczną szperę pozwalającą na ostrzejsze pokonywanie zakrętów.
Mini JCW Clubman i JCW CountrymanMini JCW Clubman i JCW Countryman
Mini JCW Clubman i JCW Countryman korzystają z napędu na wszystkie koła, który dołącza tylną os po wykryciu utraty przyczepności. Inżynierowie zastosowali zmodyfikowany układ zawieszenia oraz sportowy wydech. Zmianie względem poprzednika uległ także układ hamulcowy korzystający z większych tylnych tarcz w rozmiarze 330 mm.
Mini JCW Clubman i JCW CountrymanMini JCW Clubman i JCW CountrymanMini JCW Clubman i JCW CountrymanMini JCW Clubman i JCW CountrymanMini JCW Clubman i JCW CountrymanMini JCW Clubman i JCW CountrymanMini JCW Clubman i JCW CountrymanMini JCW Clubman i JCW CountrymanMini JCW Clubman i JCW CountrymanMini JCW Clubman i JCW CountrymanMini JCW Clubman i JCW CountrymanMini JCW Clubman i JCW CountrymanMini JCW Clubman i JCW Countryman

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mini JCW Clubman i JCW Countryman - wersje 2020 z mocniejszymi silnikami