Portal V10  »  Aktualności  »  Mercedes AMG Project One zaliczy kolejne opóźnienie?
Mercedes AMG Project One

Mercedes AMG Project One zaliczy kolejne opóźnienie?

2019-08-12 - J. Kruczek     Tagi: Mercedes AMG Project One, Mercedes, Supersamochody, Supersamochód
Mercedes AMG Project One miał być pierwszym hiperautem oferującym napęd ze współczesnego bolidu Formuły 1. Niestety to właśnie ten napęd jest powodem ciągłego przesuwania premiery. Początkowo hiperauto miało trafić do klientów w 2019 roku, ale debiut przesunięto o rok. Teraz okazuje się, że premiera może zostać przełożona na 2021 rok.
Mercedes AMG Project OneMercedes AMG Project One
Magazyn Auto Motor und Sport donosi, że inżynierowie niemieckiej marki mają poważny problem z dostosowaniem napędu do pracy w drogowych warunkach. Po pierwsze silnik musi spełniać normy WLTP, ale to nie jedyny problem. AMG musi rozwiązać problem elektrycznego nagrzewania silnika przed uruchomieniem. Napęd auta drogowego musi być gotowy natychmiast do pracy i nie ma mowy o rozbudowanych procedurach startowych.
Mercedes AMG Project OneMercedes AMG Project One
Sporym problemem jest także żywotność mocno wyżyłowanego doładowanego silnika 1,6 V6. Mała jednostka o tak wykręconej mocy jest bardzo delikatna, a to również eliminuje ją z użytku drogowego. Jak widać przed inżynierami AMG jeszcze sporo pracy.

Mercedes AMG Project One miał być wielkim uhonorowaniem dominacji Mercedesa w Formule 1. Niestety problemy przy rozwoju maszyny stają się nieco rozczarowujące.
Mercedes AMG Project OneMercedes AMG Project OneMercedes AMG Project OneMercedes AMG Project OneMercedes AMG Project OneMercedes AMG Project One

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Overpass - gameplay z gry off-roadowej


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mercedes AMG Project One zaliczy kolejne opóźnienie?