Portal V10  »  Aktualności  »  Ford Focus ST Diesel będzie dostępny z przekładnią PowerShift

Ford Focus ST Diesel będzie dostępny z przekładnią PowerShift

2015-10-19 - A. Ruciński     Tagi: Ford Focus ST, Ford Focus, Ford
Jak na razie nowy Focus ST dostępny jest wyłącznie z sześciobiegową przekładnią manualną. Niebawem jednak ma się to zmienić. Brytyjski oddział Forda poinformował, że na początku przyszłego roku do oferty dołączy wydanie ze skrzynią Powershift.

Sześciobiegowy automat ma być opcją dostępną w wersji diesel. Jej osiągi ulegną zapewne nieznacznemu pogorszeniu, lecz automat i silnik wysokoprężny wydają się rozsądnym i wygodnym połączeniem.
Na razie nie wiadomo nam nic na temat PowerShift`a w wersji benzynowej. Najprawdopodobniej klienci wybierający 250-konny motor będą "skazani" na skrzynię manualną. Słusznie, gdyż taka przekładnia najlepiej pasuje do charakteru tego auta.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
MXGP 2019 w pierwszym zwiastunie


źródło: autocar

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Ford Focus ST Diesel będzie dostępny z przekładnią PowerShift

Ford Focus ST Diesel będzie dostępny z przekładnią PowerShift
Raxx 2015-11-19 15:53
Według informacji ze strony Forda, ST diesel ze skrzynią PowerShift ma poprawiać osiągi, nie pogarszać. Trzeba wejść w zakładkę Focus ST, otworzyć Katalog w pdf.ie i na ostatniej stronie podane są informację odnośnie spalania i osiągów. ST diesel PowerShift ma mieć czas 0-100 kph 7.7 sek, wersja manualna ma 8.1 5d i 8.3 sek. kombi. W wersji PowerShift czasy dla obu nadwozi mają być identyczne.