Portal V10  »  Aktualności  »  Citroen rozpoczął prace nad nowym flagowym modelem
Citroen

Citroen rozpoczął prace nad nowym flagowym modelem

2019-05-10 - J. Kruczek     Tagi: Citroen, Citroen Cxperience
Citroen pracuje nad flagowym sedanem. Takie informacje opublikował magazyn Auto Express powołujący się na rozmowę z przewodzącą marce Lindą Jackson. Ta stwierdziła, że marka jest w idealnej pozycji do stworzenia sporego flagowego modelu.

Jackson stwierdziła, że Citroen ma miejsce w swojej ofercie na dużego sedana jednak firma nie chce tego robić tradycyjnie. Właśnie dlatego projektanci pracują nad projektem wyróżniającym się w klasie i podchodzącym do tematu w nieco odmienny sposób. Tak aby flagowy model faktycznie posiadał najważniejsze cechy i istotę Citroena.
CitroenCitroen
Auto miałoby być gotowe na 2021 rok. Samochód powstanie na platformie EMP koncernu PSA. To oznacza możliwość implementacji napędów konwencjonalnych oraz hybrydowych. Sama platforma ma niedługo się doczekać nowej wersji z możliwością implementacji napędu EV. Tak więc limuzyna zapewne otrzyma komplet napędów ekologicznych.
CitroenCitroen
Wiele wskazuje na to, że zwiastunem flagowego modelu był koncept Cxperience z 2016 roku. Jeżeli tak faktycznie będzie to auto może przyjąć nadwozie pięciodrzwiowego fastbacka. Nie pozostaje nic, jak czekać na nowe informacje.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai iMax N Drift - rodzinny van do driftu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Citroen rozpoczął prace nad nowym flagowym modelem