Portal V10  »  Aktualności  »  Bugatti ma już gotowy projekt SUVa. Brakuje tylko zielonego światła na produkcję
Sajdin Osmancevic

Bugatti ma już gotowy projekt SUVa. Brakuje tylko zielonego światła na produkcję

2019-08-10 - J. Kruczek     Tagi: Bugatti, SUV, Bugatti Chiron
Od dawna pojawiają się plotki o możliwym SUVie Bugatti. Producent sam wielokrotnie podkreślał, że może stworzyć kolejne auto odbiegające koncepcją od dotychczasowych hipersamochodów. Okazuje się, że ultra-luksusowy SUV w zasadzie jest już zaprojektowany.

CEO firmy, Stephan Winkelmann udzielił wywiadu magazynowi AutomobileMag i zaskoczył swoją wypowiedzią na temat SUVa. Jak zdradził firma już ma gotowy design SUVa i od strony projektowej praktycznie samochód jest ukończony. Jednak na razie nie zapadła decyzja o produkcji. Bugatti analizuje możliwości wprowadzenia takiego modelu na rynek i gromadzi informacje od potencjalnych klientów. Winkelmann zdradził, że projekty zostały już pokazane kilku potencjalnym klientom i bardzo się spodobały. Także kilku wysoko postawionych oficjeli z Wolfsburga było zachwyconych projektem. Mimo to w tej chwili Bugatti nie dostało budżetu na budowę SUVa, a decyzje o produkcji nie zapadły.
Sajdin OsmancevicSajdin Osmancevic
Dlaczego Bugatti pracuje nad SUVem, a nie nowym hiperautem? Przede wszystkim zdaniem CEO firmy nie nadszedł jeszcze czas na elektryczne hiperauto. Obecne baterie nie pozwalają zbudować w pełni atrakcyjnego pojazdu. Firma nie ma zamiaru iść na żadne kompromisy w kwestii napędu. Co więcej budowa konwencjonalnego hiperauta też nie ma sensu, bo jego debiut nastąpiłby w czasie gdy elektryfikacja będzie górować. Tak więc firma na razie chce się skupić na czymś dochodowym. Na rynku nie znajdziemy SUVów z DNA hipersamochodów, więc to jest szansa dla Bugatti.
Winkelmann potwierdził też, że nadal jest szansa na jeszcze szybsze i bardziej ekstremalne wersje Chirona. Firma myśli nad pokonaniem bariery 500 km/h.
Sajdin OsmancevicSajdin Osmancevic

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Overpass - gameplay z gry off-roadowej


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Bugatti ma już gotowy projekt SUVa. Brakuje tylko zielonego światła na produkcję