Portal V10  »  Aktualności  »  Alpina B7 xDrive - podrasowana limuzyna na bazie BMW serii 7
Alpina B7 xDrive

Alpina B7 xDrive - podrasowana limuzyna na bazie BMW serii 7

2019-02-12 - J. Kruczek     Tagi: Alpina B7, Alpina, Limuzyny, BMW
Nowe BMW serii 7 niedawno zadebiutowało, a co za tym idzie pora na bardziej dynamiczne wcielenie. Nie, nie chodzi nam o wersję M, ale o nową limuzynę marki Alpina bazującą na serii 7.

Alpina B7 xDrive trafi do sprzedaży w trzecim kwartale bieżącego roku. Bazowa cena ma wynieść 141 700 dolarów. A co dostaniemy za tę cenę? Nowe B7 skrywa pod maską 4,4-litrowy motor V8 o mocy 600 KM i momencie obrotowym 800 Nm. To pozwoli rozpędzić ciężką limuzynę do 100 km/h w czasie zaledwie 3,5 s. Rozpędzanie zakończymy na prędkości 330 km/h.
Alpina B7 xDriveAlpina B7 xDrive
Zmiany objęły modyfikacje w ośmiobiegowej skrzyni biegów, która ma reagować dynamiczniej. Układ wydechowy wymieniono na lżejszą, sportową wersję. Za sporą mocą poszedł wzmocniony układ hamulcowy oraz wyczynowe opony Michelin naciągnięte na 20-calowe felgi Alpina Classic. Opcjonalnie można zamówić 21-calowe obręcze. Inżynierowie zmodyfikowali także charakterystykę napędu xDrive, który ma dostarczyć więcej rozrywki przy dynamicznej jeździe.
Alpina B7 xDriveAlpina B7 xDrive
W kwestii stylistycznej nie ma zaskoczeń. Alpina B7 xDrive może się pochwalić zmodyfikowanymi zderzakami, delikatną lotką w tyle czy zmienionymi końcówkami wydechu. Całość dopełniają unikatowe lakiery karoserii, jak Aplina Blue Metallic czy Green Metallic. Wnętrze w standardzie przywita nas skórą Nappa, ceramicznymi panelami czy multifunkcyjnymi fotelami. Generalnie luksus pełną gębą oraz bogata lista opcji personalizacji. Zarówno w kwestii materiałów wykończenia, jak i wyposażenia nikt nie powinien narzekać. Alpina B7 xDrive może być wyposażona praktycznie we wszystko co sobie wymarzy przyszły właściciel. Oczywiście ofertę uzupełniają wszystkie zaawansowane systemy wspierające kierowcę.

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid na torze Gotland Ring


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Alpina B7 xDrive - podrasowana limuzyna na bazie BMW serii 7