Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota GR86 i Subaru Sibling zastąpią modele GT86 i BRZ?
Toyota GT86

Toyota GR86 i Subaru Sibling zastąpią modele GT86 i BRZ?

2020-01-14 - J. Kruczek     Tagi: Toyota GR86, Subaru Sibling, Subaru BRZ, Subaru, Toyota, Toyota GT-86
Toyota GR86 i Subaru Sibling mają zastąpić dotychczasowych bliźniaków GT86 i BRZ. Magazyn Autocar dotarł do informacji mówiących o nowych sportowych modelach opracowywanych przez japońskie marki.

Toyota zdecydowała się według publikacji zmienić nazwę małego sportowego modelu na GR86, aby rozbudować ofertę maszyn sygnowanych logiem Gazoo Racing. Sportowe modele mają powstać na zmodyfikowanej platformie TNGA. Według przecieków konstrukcje będą się mogły między innymi pochwalić niżej położonym środkiem ciężkości.
Toyota GT86Toyota GT86
Jednostki napędowe dostarczy Subaru i zamiast wolnossącego silnika dwulitrowego pod maską zagości najnowszy 2,4-litrowy motor z doładowaniem. Jednostka jest znana z modeli Legacy, Outback oraz Ascent. Motor generuje moc 260 KM, co naprawi element, na który najczęściej narzekali klienci. W końcu małe coupe dostaną więcej mocy.
Toyota GT86Toyota GT86
Toyota GR86 i Subaru Sibling miałyby zostać zaprezentowane w 2021 roku. Oba auta mają oferować lepsze wykończenie wnętrza i najnowsze technologie. Producenci będą jednak musieli pójść na kompromisy, aby GR86 nie zbliżyło się niebezpiecznie do ceny podstawowej Supry.
Toyota GT86Toyota GT86Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota GR86 i Subaru Sibling zastąpią modele GT86 i BRZ?