Portal V10  »  Aktualności  »  Porsche Centrum Poznań inspiruje kobiety. Artystyczny projekt Porsche Timeless

Porsche Centrum Poznań inspiruje kobiety. Artystyczny projekt Porsche Timeless

2022-11-29 - R. Zakrzewski     Tagi:

Porsche to bardzo inspirująca marka. Na polskim rynku chce motywować do działania nie tylko przez swoje sportowe samochody, ale również działania związane z odpowiedzialnością publiczną. Taką akcją jest projekt Porsche Timeless, w którym poznański punkt sieci Porsche Inter Auto nawiązał współpracę z Fundacją Nową Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Celem tego projektu było inspirowanie Polek do odkrywania nowych pasji i wyrażania siebie. W tym celu w ramach Porsche Timeless brały one udział w warsztatach i spotkaniach z osobami, które odniosły sukces na polu sztuki, mody i designu. Były to założycielki marki Bizuu, założyciele kwiaciarni Kwiaty & Miut, oraz projektantki biżuterii marki Yes. Pod okiem specjalizujących się w ciekawych dyscyplinach sztuki ekspertów uczestniczki mogły również same spróbować swoich sił w projektowaniu ubiorów, wzornictwie oraz w sitodruku.

 

- Ogromnie cieszy nas współpraca z tak wyjątkowym partnerem jakim jest Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Projekt Timeless stanowi preludium dla kolejnych działań, które na przestrzeni przyszłego roku będziemy mieli okazję wspólnie tworzyć, kształtując bezprecedensowy projekt, który połączy młodą sztukę z wyjątkowym duchem marki Porsche - zapowiedział Dominik Fijałkowski, dyrektor regionalny Porsche Centrum Poznań.

 

Prof. dr hab. Bogumiła Jung, prezeska Fundacji Nowej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i prorektorka ds. współpracy zewnętrznej UAP, zwróciła tymczasem uwagę, że - zaprezentowane zostały także najnowsze dzieła artystów z naszego środowiska. Jestem przekonana, że te interesujące rzeźby i prace graficzne były źródłem kolejnych wrażeń - dodała.

 

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że Porsche od lat angażuje się w nieszablonowe inicjatywy artystyczne w Polsce i na całym świecie. Jedną z ostatnich akcji tego typu jest instalacja autorstwa Chrisa Labrooya zatytułowana "Dream Big", która jest częścią międzynarodowej wystawy „The Art of Dreams”. W dniach 17-18 października w salonie Porsche Centrum Warszawa Okęcie można było podziwiać stworzone przez trzech polskich artystów dzieła sztuki ze zdekomponowanych aut tej marki, które powstały w ramach projektu Porsche Inter Art.
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Porsche Centrum Poznań inspiruje kobiety. Artystyczny projekt Porsche Timeless