Portal V10  »  Warsztat  »  Pielęgnacja auta w zimie

Pielęgnacja auta w zimie

2014-11-20 - Informacja prasowa     Tagi: Zima, Poradnik, Lakier
Każdy kierowca traktuje swój samochód jak własną wizytówkę. To dlatego myjemy i dbamy o nasze pojazdy. Ale to co łatwe przez większość roku, zimą staje się skomplikowane. Śnieg, błoto i niskie temperatury nie ułatwiają dbania o czystość samochodu. Warunki zimowe mają jednak duży wpływ na kondycję auta. Sól rozsypywana na drogach uruchamia procesy korozji lakieru i karoserii, zamarzające szyby narażają na uciążliwe drapanie ich codziennie rano, a odkładający się w kołach śnieg i lód utrudnia prowadzenie, co ma istotny wpływ na bezpieczeństwo.
Perfekcyjny samochód przez cały rok: zima
Soft99 prezentuje kilka porad, których zastosowanie ułatwi kierowcom życie gdy spadnie pierwszy śnieg i chwyci mróz. Z każdej z nich można skorzystać przed zimą, aby spokojnie i bezpiecznie korzystać z samochodu.

Zamarznięte szyby
Od lat używamy rozmrażaczy w spray lub atomizerze. Ich działanie oparte jest na prostej zasadzie
- lód rozpuszczany jest przez spryskanie go roztworem alkoholu metylowego. Jakość wielu marek rozmrażaczy jest dyskusyjna, a działanie - jednorazowe. Zaraz po użyciu odmrażacza alkohol odparowuje z szyby, pozostawiając na niej warstwę wody. A to oznacza, że cały cykl trzeba powtórzyć od początku.
Rozwiązaniem tego problemu jest nałożenie na szybę jeszcze przed sezonem delikatnej, przezroczystej powłoki, która przeciwdziała osadzaniu się wody. W ten sposób nie trzeba ułatwiać sobie skrobania szyb - bo można po prostu wyeliminować jego przyczynę. Przykładem takiej powłoki jest kwarcowa Ultra Glaco Long Type, spełniająca podwójną rolę zabezpieczenia i “niewidzialnej wycieraczki”.
Perfekcyjny samochód przez cały rok: zimaPerfekcyjny samochód przez cały rok: zima
Co jednak zrobić, jeśli zapomnieliśmy o wcześniejszym przygotowaniu a złapał mróz i szyby się oszroniły? Wyjątkowy Glaco DeIcer rozwiązuje problem całkowicie i na długo: to specjalny rozmrażacz zawierający poza roztapiającym lód alkoholem niewidzialne atomy krzemu.

Jednorazowa aplikacja (dokładnie taka sama jak w przypadku przeciętnego rozmrażacza) nie tylko roztopi lód, ale pozostawi na szybie warstwę niewidzialnej, krzemowej powłoki odpychającej wodę. W ten sposób zarówno usuniemy lód i zabezpieczymy się przed jego powstawaniem na przyszłość!
Sól drogowa
Chlorek sodu, powszechnie stosowany jako środek roztapiający śnieg i lód na polskich drogach, ma destrukcyjny wpływ na lakier i karoserię samochodu. Stosunkowo często kierowcy korzystają już z zimowej konserwacji podwozia, jednak przez zimę często zapominamy o lakierze. Aura nie sprzyja bowiem częstemu myciu. Dlatego też warto jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zimowego zadbać o karoserię w podwójny sposób - zabezpieczyć ją przed wpływem soli i zmniejszyć częstotliwość mycia nie tracąc czystości. Sposobem na to są dedykowane woski Fusso Coat. Ich hybrydowy skład - naturalne woski, Carnauba, polimery - zapewnia szereg pożądanych przez kierowców właściwości.
Perfekcyjny samochód przez cały rok: zimaPerfekcyjny samochód przez cały rok: zima
Tradycyjna funkcja wosku to nadanie karoserii połysku i pogłębienie koloru lakieru, w czym Fusso Coat nie ma sobie równych w klasie, jednak jego skład powoduje, że po nałożeniu tworzy on na karoserii ściśle przylegającą do lakieru powłokę której nie penetruje woda ani sól, i która
uniemożliwia wejście soli w reakcję z lakierem. Właściwości odpychania wody (hydrofobowe) powodują równocześnie, że na samochodzie trudniej osadza się szron, śnieg i lód a samo auto mniej się brudzi. Dzięki temu można zredukować częstotliwość mycia, utrudnionego zimą i wciąż mieć zadbany, świeżo wyglądający samochód.
Perfekcyjny samochód przez cały rok: zimaPerfekcyjny samochód przez cały rok: zima
Osadzanie się lodu na kołach
To niebezpieczne zjawisko tworzy się, gdy śnieg lub woda znajdują na feldze punkt zaczepienia, którym najczęściej jest lokalne zabrudzenie. Wbrew pozorom wzór felgi ma drugorzędne znaczenie - tak długo jak koło jest gładkie a woda nie może skupić się w jednym miejscu, tak długo utworzenie się warstwy lodu jest znacząco utrudnione. Efekty takiego zjawiska są znane kierowcom: wibracje jak przy niewyważonych kołach (na feldze przeciętnego samochodu kompaktowego potrafi zbudować się warstwa lodu o masie nawet kilku kilogramów!) powodują
zmniejszenie komfortu prowadzenia, znaczące pogorszenie jakości pracy zawieszenia, radykalnie przyspieszają zużycie amortyzatorów, elementów gumowo-metalowych i końcówek drążków kierowniczych.
Perfekcyjny samochód przez cały rok: zimaPerfekcyjny samochód przez cały rok: zima
Jak uniknąć tworzenia się brył lodu w kołach? Należy utrzymywać je w czystości, co w okresie zimowym jest szczególnie trudne. Rozwiązaniem jest zastosowanie na umyte koło preparatu który uniemożliwia osadzanie się brudu drogowego i pyłu z klocków hamulcowych. Soft99 oferuje w tym sezonie nowo opracowany komplet produków specjalnie stworzonych do tych potrzeb. Pierwszym z nich jest Soft99 Wheel Tonic 400 - środek do czyszczenia felg dostarczany z wygodną, gąbkową szczotką. Specjalna formulacja umożliwia wyczyszczenie kół z każdego brudu nawet w niskich temperaturach zewnętrznych, a dołączona szczotka pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Łatwość użytkowania i bardzo wysoka skuteczność pozwalają każdemu wyczyścić koła nawet zimą.
Perfekcyjny samochód przez cały rok: zimaPerfekcyjny samochód przez cały rok: zima
Drugim z produktów jest Wheel Dust Blocker - rewolucyjna powłoka na felgi samochodowe, wykorzystująca po raz pierwszy w tej branży charakterystykę nanocząsteczek aktywnie odpychających brud. Ta technologiczna innowacja polega na tym, że gładka w dotyku powłoka układa się w warstwę kryształków widocznych dopiero pod mikroskopem. Kryształki te są twarde i rozbijają drobiny brudu na mniejsze cząstki, które nie mogą się przyczepić do pokrytej powłoką
felgi. Efektem zastosowania jest utrzymanie czystości koła a przez to - uniemożliwienie osadzania się śniegu i lodu.
Perfekcyjny samochód przez cały rok: zimaPerfekcyjny samochód przez cały rok: zima
Wyłącznym importerem i przedstawicielem Soft99 Corp. w Europie jest polska firma Nowy Samochód S.A. z siedzibą w Warszawie i magazynami w Poznaniu. Pełna oferta produktów Soft99 dostępna jest w najlepszych sklepach z kosmetykami samochodowymi na terenie całego kraju, w licznych sklepach internetowych.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
15

Komentarze do:

Pielęgnacja auta w zimie

Pielęgnacja auta w zimie
malik 2014-12-18 19:07
podstawa to opony w zime, a i tak sporo ludzi to bagatelizuje. tutaj pisza z jakim ryzykiem sie to wiaze http://www.hamujbezpiecznie.pl/jaka-jest-roznica-miedzy-oponami-zimowymi-letnimi/
Pielęgnacja auta w zimie
Marioro 2017-08-15 08:57
Dla minie najwyższy lvl pielęgnacji (cały rok!) to ochrona ceramiczna... aż wstyd że całkiem niedawno ją odkryłem, dopiero jak dostałem zestaw http://k2.com.pl/produkty/k2-gravon?utm_source=b2cms&utm_medium=ko
Pielęgnacja auta w zimie
Stella 2017-08-31 09:46
auto trzeba pielęgnować cały rok, nie tylko w zimie. Musi byc przede wszystkim sprawne, ale też ładnie się prezentować. To drugie gwarantuje mi wosk http://k2.com.pl/produkty/k2-spectrum?utm_source=b2cms&utm_medium=ko
Pielęgnacja auta w zimie
CSturboserwis_pl 2017-09-04 13:34
Ti prawda, przez cały rok należy dbać o auto i jeżeli tylko mamy możliwość to oczywiście garażować je. Na kosmetykach od pielęgnacji samochodu też nie warto oszczędzać.
Pielęgnacja auta w zimie
Robertsonnn 2017-12-26 14:26
Te parujące szyby są chyba najbardziej uciążlwe w zimie i od środka też je trzeba bardzo solidnie czyścić, glass cleaner z 3M co w chemiczna-hurtownia zamówiłem bardzo pomaga, ale też chyba muszę jeszcze chodniczki na gumowe wymienić bo te materiałowe jednak trzymają wodę
Pielęgnacja auta w zimie
Avde_pl 2018-01-30 09:03
Parujące szyby podczas zimy to też efekt zapchanego filtra kabinowego który nadaje się do wymiany. Co do samej chemii samochodowej i środków pielęgnacyjnych, to teraz u nas znajdziecie ich szeroki wybór.
Pielęgnacja auta w zimie
JanDzak 2018-01-30 18:26
W zimę zawsze trzeba pamiętać żeby otrzepać buty przed wejściem. Zawsze wnosi się kupa błota.
Pielęgnacja auta w zimie
Regenerum-Auto 2018-02-12 10:07
Dlatego też na zimę polecam dywaniki gumowe w naszym aucie, które łatwo jest pielęgnować i usunąć czy to błoto czy nadmiar wody ze śniegu w aucie. Poza tym podczas zimy warto korzystać z myjni parowych, które zapewniają bardzo dobry efekt, są skuteczne.
marcinovski
Pielęgnacja auta w zimie
marcinovski 2018-11-29 15:42
skrobaczki to też jest masakra, jeśli już musimy to warto wydać kilka złotych więcej i kupić taką, która nie zrobi nam wielkiej krzywdy. kilka minut przed końcem jazdy warto trochę nagrzać w samochodzie, a później szybko przewietrzyć. generalnie garaż jest nieoceniony, zimą szczególnie.
Pielęgnacja auta w zimie
Avde_pl 2018-12-11 11:01
Racja, dodam: ogrzewany garaż, dzięki niemu życie kierowców jest zdecydowanie łatwiejsze. Co do skrobaczki to pełna zgoda, że lepiej dołożyć kilka zł i wybrać ta dobrej klasy i jakości, podobnie zresztą sprawa ma się z odmrażaczem do szyb.
Pielęgnacja auta w zimie
seveb 2019-06-25 13:23
Po zimie to zawsze warto zmienić wycieraczki. Najwięcej dostają od soli, piasku czy czym oni teraz polewają. W mrozy guma robi się też twardsza, więc wszelkie mechaniczne "przeszkody" potrafią zniszczyć gumę. My od jakiegoś czasu wymieniamy na wycieraczki https://www.dipp.pl/ i dają radę. Ciche i nie zostawiają smug.Inne zamienniki nie były tak trwałe.
Pielęgnacja auta w zimie
Romanticb 2019-06-25 13:32
Siema wszystkim obecnym
Pielęgnacja auta w zimie
Nearvw 2019-06-25 23:08
Witam wszystkich gorąco
Pielęgnacja auta w zimie
Christinezczx 2019-06-30 15:58
hej,dzięki za pomoc.
Pielęgnacja auta w zimie
KrzysJ 2020-07-04 15:43
Osobiście serdecznie polecam dywaniki samochodowe z tej firmy. Posiadają praktycznie do każdego modelu samochodu. [url=https://wazcar.pl/oferta/dywaniki-samochodowe-lodz]Dywaniki samochodowe Łódź