Portal V10  »  Aktualności  »  PSA zapowiada cztery elektryczne vany na 2020 rok
PSA

PSA zapowiada cztery elektryczne vany na 2020 rok

2019-10-18 - J. Kruczek     Tagi: Citroen Jumpy, Opel Vivaro, Peugeot Expert, PSA, Eko, Van
PSA zapowiedziało, że w przyszłym roku wypuści na rynek cztery nowe vany elektryczne. Zasadniczo będą to bliźniacze pojazdy oferowane przez wszystkie marki koncernu. Klienci będą mogli od 2020 roku sięgnąć po elektryczne wersje Citroena Jumpy, Peugeota Expert, Opla Vivaro i Vauxhalla Vivaro.
PSAPSA
Wszystkie cztery vany będą produkowane we Francji. Na rynek trafią zarówno wersje towarowe, jak i pasażerskie, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Na razie nie ujawniono wielu szczegółów na temat elektrycznych vanów. Potwierdzono, że samochody będą oferowane z dwoma pakietami baterii. Podstawowe wersje skorzystają z zestawu o pojemności 50 kWh, co ma zapewnić zasięg około 200 km. W przypadku droższego zestawu o pojemności 75 kWh zasięg wzrośnie do 299 km.
PSAPSA
PSA chce z pomocą elektrycznych vanów poszerzyć swoje wpływy na rynku pojazdów użytkowych. W pierwszej połowie 2019 roku auta użytkowe PSA stanowiły 24,7 % rynku. Wersje EV mają pomóc w zwiększeniu udziałów. Patrząc na obecne trendy debiut może pomóc, ale trzeba pamiętać, że konkurencja nie śpi. Niestety nie ujawniono kiedy dokładnie dojdzie do premiery vanów EV.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

PSA zapowiada cztery elektryczne vany na 2020 rok