Portal V10  »  Aktualności  »  Najszybsza na świecie Toyota Land Cruiser - nawet 370 km/h
Toyota Land Cruiser o mocy 2000KM

Najszybsza na świecie Toyota Land Cruiser - nawet 370 km/h

2017-05-09 - F. Michalak     Tagi: Toyota, SUV, Toyota Land Cruiser
Toyota Land Cruiser kojarzy nam się przede wszystkim z wygodą, sporą ładownością i bardzo dobrymi właściwościami terenowymi, które poprowadzą nas daleko poza utwardzone drogi. Co gdy spróbujemy tym autem bić np. rekord prędkości?

Choć idea wydaje się trochę niedorzeczna to realia są zupełnie inne. Sportowy oddział Toyoty wziął na warsztat Land Cruisera w jednym celu - wyciągnięcia z niego jak największej mocy. Dlatego pod maskę załadowano jednostkę V8 o pojemności 5,7-litra, która dzięki dwóm potężnym sprężarkom generuje uwaga... około 2000KM, chociaż jak twierdzi producent jest potencjał na więcej. 
 
W parze z mocą zaszły modyfikacje w topornej aerodynamice. Auto posadzono niemalże do ziemi, a lusterka zostały zastąpione przez kamery. Taki zestaw jest w stanie pojechać nad wyraz szybko. Ile dokładnie? Mniej więcej tyle ile najdroższe supersamochody tego świata bo 370 km/h. Auto co prawda nie jest tak stabilne przy wysokich prędkościach jak Pagani Huayra czy Ferrari LaFerrari, ale brawa dla kierowcy za odwagę, a dla inżynierów za pomysł. 
Toyota Land Cruiser o mocy 2000KMToyota Land Cruiser o mocy 2000KM
Toyota Land Cruiser o mocy 2000KMToyota Land Cruiser o mocy 2000KMDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Najszybsza na świecie Toyota Land Cruiser - nawet 370 km/h