Portal V10  »  Aktualności  »  Mitsubishi Pajero odchodzi po 37 latach! Japończycy zabijają kolejną legendę
Mitsubishi Pajero

Mitsubishi Pajero odchodzi po 37 latach! Japończycy zabijają kolejną legendę

2019-04-26 - J. Kruczek     Tagi: Mitsubishi, Mitsubishi Pajero, 4x4
Mitsubishi jest marką ciągle szukającą pomysłu na siebie w dobie elektryfikacji i popularności crossoverów. Niestety przy okazji tych poszukiwań producent wyrzuca do kosza całą swoją historię, która niegdyś poruszała serca miłośników sportu i off-roadu. Po 37 latach firma porzuca model Pajero.
Mitsubishi PajeroMitsubishi Pajero
Mitsubishi Pajero wypadnie z produkcji w sierpniu. W europejskich salonach pozostały ostatnie sztuki, a w Japonii debiutuje pożegnalna edycja terenówki. Model ten zadebiutował w obecnej generacji w 2006 roku. Od tego czasu przeszedł kilka liftingów, ale technologicznie odstawał od konkurencji. Tu trzeba zaznaczyć, że w terenie do dziś pozostaje jednym z najlepszych pojazdów.
Mitsubishi PajeroMitsubishi Pajero
Japońscy klienci będą mogli sięgnąć po wersje Final Edition. Ta ma powstać w liczbie 700 egzemplarzy i będzie się wyróżniać bogatym wyposażeniem oraz kilkoma detalami upiększającymi terenówkę. Niestety w Europie Mitsubishi Pajero nie doczeka się godnego pożegnania. Zamiast tego klienci mogą kupić ostatnie sztuki znajdujące się u dealerów.
W Polsce Mitsubishi Pajero jest dostępne z 3,2-litrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 190 KM. Jednostka jest parowana z 5-biegową skrzynią automatyczną. Ceny startują od 229 990 zł, ale już teraz dealerzy oferują spore rabaty. Niestety kolejna legenda opuszcza rynek. Producent nie planuje następcy Mitsubishi Pajero.
Mitsubishi PajeroMitsubishi PajeroMitsubishi PajeroMitsubishi PajeroMitsubishi PajeroMitsubishi PajeroMitsubishi PajeroMitsubishi PajeroMitsubishi PajeroMitsubishi PajeroMitsubishi PajeroMitsubishi PajeroDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Mitsubishi Pajero odchodzi po 37 latach! Japończycy zabijają kolejną legendę