Portal V10  »  Aktualności  »  Mitsubishi Lancer Evolution XI z napędem hybrydowym?
Mitsubishi Lancer Evo X FQ-400

Mitsubishi Lancer Evolution XI z napędem hybrydowym?

2010-01-18 - K. Spychalski     Tagi: Mitsubishi, Auta hybrydowe, Mitsubishi Lancer, Mitsubishi Lancer Evolution, Sedan
300 KM mocy, napęd na wszystkie koła i dwusprzęgłowa skrzynia biegów to zespół, który potrafi wywołać uśmiech na twarzy każdego kierowcy. Czy warto zatem zastępować ten sprawdzony układ technologią hybrydową?Oczywiście! Jednak wyłącznie w takiej formie, jaką proponuje Mitsubishi. Nowy Lancer Evolution otrzyma bowiem zaawansowany, hybrydowy napęd na cztery koła, w którym moc 63 KM wytwarzana przez jednostkę elektryczną przekazywana będzie na przód, podczas gdy 320-konny turbodoładowany silnik benzynowy „zatroszczy się” o napędzanie tylnych kół. Sumaryczna moc układu w okolicach 350 KM pozwoli na sprint do 100 km/h w około 4,5 sekundy! Co więcej, motor elektryczny umożliwi podróż na krótkich dystansach i przy niewielkiej prędkości (na przykład w mieście) z wykorzystaniem wyłącznie energii elektrycznej. Koncern Mitsubishi planuje także zastosować w modelu Evolution XI dwa nowe systemy: aktywnego sterowania i kontroli przechyłów zawieszenia. Dzięki temu ten relatywnie ciężki pojazd, w którym moc będzie w większym stopniu przenoszona na koła tylnej osi, nie wpadnie do rowu przy pierwszej próbie szybszego wejścia w zakręt, dając kierowcy bardzo szeroki margines bezpieczeństwa.

Według wstępnych ustaleń, Mitsubishi Lancer Evolution XI wejdzie do produkcji w 2013 roku.źródło: Motor Authority; informacja: Mototarget

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Mitsubishi Lancer Evolution XI z napędem hybrydowym?

Schakal
Mitsubishi Lancer Evolution XI z napędem hybrydowym?
Schakal 2010-01-18 19:53
W artykule w ostatnim zdaniu jest błąd. Powinno być Lancer Evolution XI a jest Lancer Evolution IX ;-)
Mitsubishi Lancer Evolution XI z napędem hybrydowym?
Toolbox 2010-01-19 07:12
Ja zostawiłbym Lancera takim jak jest ale na litość boską niech ktoś coś zrobi z tym kokpitem bo na ten plastik patrzyć się nie da nie wspomnę o dotykaniu. Wiem że to auto sportowe ale za tą kasę naprawdę można dać lepsze wykończenie (jeśli w Polo za 40 tys można?)
Mitsubishi Lancer Evolution XI z napędem hybrydowym?
ja21 2010-01-19 22:53
Błagam was, nie pakujcie hybryd do tego typu auto! Co to ma być w ogóle, jak ktoś chce być eco to niech kupi Priusa, a auta typu Lancer ma służyć do czegoś innego... Może warto żeby Mitsu popróbowało coś takiego jak VW może jakiś BlueMotion czy coś... tylko nie hybryda!