Portal V10  »  Aktualności  »  Lamborghini SC18 - wyczynowa maszyna z homologacją drogową
Lamborghini SC18

Lamborghini SC18 - wyczynowa maszyna z homologacją drogową

2018-11-17 - J. Kruczek     Tagi: Lamborghini SC18, Lamborghini, Lamborghini Aventador, Supersamochody
Lamborghini Squadra Corse, czyli oddział marki zajmujący się wyścigowymi maszynami zaprezentował swój pierwszy drogowy model. Lamborghini SC18 bazuje na Aventadorze i został zaprojektowany pod kątem jazdy na torach wyścigowych.

Superauto zostało wyposażone w rozbudowaną aerodynamikę rodem z wyścigowych maszyn marki. Szczególnie widać tu elementy pochodzące z Huracana GT3 EVO oraz Super Trofeo EVO. Dodatkowe elementy aerodynamiczne, jak spore wloty powietrza z przodu czy potężne skrzydło z włókna węglowego w tyle mają zapewnić jak największy docisk i perfekcyjne chłodzenie.
Lamborghini SC18Lamborghini SC18
Lamborghini SC18 skrywa pod pokrywą silnika 6,5-litrową jednostkę V12 o mocy 759 KM i momencie obrotowym 720 Nm. A to oznacza, że nowa maszyna jest tak mocarna, jak Aventador SVJ. To oznacza między innymi przyspieszenie do setki w czasie 2,8 s czy prędkość maksymalną około 350 km/h. Producent nie zdradził jednak oficjalnych osiągów SC18.
Lamborghini SC18Lamborghini SC18
Silnik sparowano z usprawnioną 7-biegową skrzynią ISR. Nie zdradzono masy auta, ale całe nadwozie wykonano z włókna węglowego i zastosowano możliwie najlżejsze materiały w pozostałych komponentach. Lamborghini SC18 to iście torowa maszyna, ale posiada homologację drogową. Na razie nie wiemy ile egzemplarzy powstanie i jaka będzie ich cena.
Lamborghini SC18Lamborghini SC18Lamborghini SC18Lamborghini SC18Lamborghini SC18Lamborghini SC18Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Lamborghini SC18 - wyczynowa maszyna z homologacją drogową