Portal V10  »  Aktualności  »  Łada Niva przeszła lifting. Więcej komfortu w stylu retro
Łada Niva

Łada Niva przeszła lifting. Więcej komfortu w stylu retro

2019-12-18 - J. Kruczek     Tagi: Łada, Łada Niva, 4x4
Świat zachwyca się nowymi terenówkami oddającymi hołd swoim zasłużonym poprzednikom, tymczasem na rynku jest jeden model, który nadal pamięta swoje początki. Łada Niva przez dekady praktycznie się nie zmienia pozostając prostym autem terenowym. Właśnie zadebiutowała jej najnowsza odsłona.
Łada NivaŁada Niva
Łada Niva przeszła lifting mający przedłużyć i tak długie życie modelu. Nadwozie terenówki praktycznie się nie zmieniło. Projektanci zabrali się za to za kabinę, która według zapewnień producenta będzie dużo bardziej komfortowa. Nie liczcie jednak na fajerwerki rodem z współczesnego SUVa. Przeprojektowano desę rozdzielczą, użyto nieco lepszych materiałów i dodano inne panele sterowania nawiewami. Mimo to kabina Nivy nadal wygląda niczym wyjęta z przeszłości.
Łada NivaŁada Niva
We wnętrzu znajdziemy nowy schowek na rękawiczki i uchwyty na kubki. Pojawiły się także dwa gniazda zapalniczek. Pasażerowie zasiądą na nowych fotelach o lepszym trzymaniu bocznym. Zmodyfikowano mechanizm składania foteli, a tylna kanapa otrzymała zagłówki. Kabina została również lepiej wygłuszona, co ma podnieść komfort podróżowania. Po zmroku można skorzystać z nowego oświetlenia wnętrza.
Łada Niva nie otrzymała modyfikacji mechanicznych. Pod maską pracuje przeszło 80-konny silnik wolnossący 1,7 l. Motor sparowano z pięciobiegową skrzynią manualną i napędem 4x4. Łada Niva śmiało wkracza w nowy rozdział swojej historii.
Łada NivaŁada NivaŁada NivaDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Łada Niva przeszła lifting. Więcej komfortu w stylu retro