Portal V10  »  Aktualności  »  Ford Ranger Raptor może otrzymać silnik V8
Ford Ranger Raptor

Ford Ranger Raptor może otrzymać silnik V8

2020-01-03 - J. Kruczek     Tagi: Ford, Ford Ranger, Ford Ranger Raptor, 4x4
Ford Ranger Raptor jest bardzo ciekawym pickupem pozwalającym na nieco szaleństw w terenie. Okazuje się, że amerykański producent ma w planie wydanie na rynek wersji z motorem V8. Przynajmniej do takich informacji dotarł magazyn WhichCar.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez magazyn Ford Ranger Raptor miałby otrzymać 5-litrowy motor V8 znany z Mustanga GT. Wolnossąca jednostka generuje około 460 KM i moment obrotowy 556 Nm. Na razie nie wiadomo czy specyfikacja pozostanie taka sama dla pickupa.
Ford Ranger RaptorFord Ranger Raptor
Ford Ranger Raptor  silnikiem V8 zdaje się być fantastyczną gratką dla miłośników amerykańskiej klasyki. Niestety jest mały haczyk. Auto powstanie jedynie na rynek australijski. Konwersją napędu ma się zająć zewnętrzna firma, ale auto będzie dostępne w salonach Forda i zachowa gwarancję. Jedyną możliwością zdobycia Forda Rangera Raptor V8 będzie więc ściągnięcie go z Australii na własną rękę. Jeżeli informacje są prawdziwe to niedługo powinniśmy otrzymać oficjalne potwierdzenie projektu.
Ford Ranger RaptorFord Ranger Raptor
Ford Ranger RaptorFord Ranger RaptorDodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Ford Ranger Raptor może otrzymać silnik V8

Ford Ranger Raptor może otrzymać silnik V8
Diesel V8 2020-01-04 12:11
V8 w UE w normalnym samochodzie?? Zapomnijcie ! To już nie te czasy. Za parę lat nowy Raptor, Amarok itp będą miały 1.2 QuadTurbo DCI 250 KM :-D