Portal V10  »  Aktualności  »  Ford Puma ST - sportowy crossover przyłapany na testach
Ford Puma ST

Ford Puma ST - sportowy crossover przyłapany na testach

2019-08-20 - J. Kruczek     Tagi: Ford, Crossover, Ford Puma, Ford Puma ST
Ford rozwija dość prężnie rodzinę modeli ST. Od niedawna marka wprowadza sportowe wersje swoich SUVów, jak Edge ST oraz Explorer ST. Niedawno przedstawiciele firmy potwierdzili, że marka rozważa także debiut Pumy ST, ale auto nie zostało jeszcze zapowiedziane. Wygląda jednak na to, że wkrótce zobaczymy sportowego crossovera.
Ford Puma STFord Puma ST
Nowy Ford Puma posiada bardzo dynamiczny design i od początku wszyscy wróżyli nadejście także sportowego wariantu. Sam producent przyznał, że rozważa taką opcję, ale decyzje nie zapadły. Wygląda jednak na to, że premiera jest już przesądzona bowiem na wjeździe do centrum testowego Forda przy torze Nurburgring przyłapano prototyp Pumy ST.
Ford Puma STFord Puma ST
Prototyp co prawda posiadał pełne maskowanie, ale można dostrzec charakterystyczne elementy. Widać zderzaki z większymi wlotami, poszerzone nadkola i spojler dachowy. Z tyłu znajdziemy wydech z podwójnymi końcówkami, a w nadkolach umieszczono większe felgi skrywające sportowy układ hamulcowy. Wnioski nasuwają się same. Ford faktycznie pracuje nad Pumą ST i ciężko uwierzyć, że taki model miałby nie trafić do oferty.
Ford Puma ST prawdopodobnie będzie korzystać z napędu sportowej Fiesty ST. Oznacza to 1,5-litrowy doładowany silnik EcoBoost o mocy 197 KM. Jednostka powinna być sparowana z sześciobiegową skrzynią manualną przekazującą moc na przednie koła.
Ford Puma STFord Puma STFord Puma STFord Puma STFord Puma STFord Puma STFord Puma STFord Puma STFord Puma STFord Puma STźródło: fot. carscoops

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ford Puma ST - sportowy crossover przyłapany na testach