Portal V10  »  Aktualności  »  Ferrari 458 Italia kontra... "maluch" - pojedynek na torze Nurburgring!
Fiat 126p Autim

Ferrari 458 Italia kontra... "maluch" - pojedynek na torze Nurburgring!

2010-05-14 - K. Spychalski     Tagi: Ferrari, Fiat, Odjechane, Supersamochody, Fiat 126p, Nurburgring, Ferrari 458 Italia
Nürburgring to jeden z najciekawszych europejskich torów wyścigowych. Położony w górach Eifel wokół miasta Nürburg tor będzie w tym roku po raz pierwszy gościł międzynarodową imprezę motoryzacyjną Gran Turismo Nürburgring. W dniach 23-25 maja 2010 r. na tej malowniczej trasie pojawi się także polski akcent w postaci… Fiata 126p.

Ferrari 458 Italia - oficjalny filmik
Popularny „Maluch” stanie w szranki w najnowszym Ferrari 458 Italia. Brzmi jak żart? Niekoniecznie, jeśli przygotowaniem samochodu zajmą się doświadczeni mechanicy poznańskiego serwisu AUTIM. Dodatkowo Ferrari będzie musiało pokonać dwa okrążenia toru, podczas gdy „Maluchowi” do zwycięstwa wystarczy jedno. Ten niecodzienny wyścig będzie zwieńczeniem trzydniowego spotkania kierowców pięknych i piekielnie mocnych aut klasy GT. Właściciele super samochodów zjeżdżają na „Ring” aby wypróbować ich możliwości i doskonalić umiejętności prowadzenia tych pojazdów.

To właśnie jeden z uczestników podjął wyzwanie i zmierzy się z Polskim Fiatem 126p. Nie będzie miał łatwego zadania - za kierownicą „Malucha” usiądzie doświadczony kierowca wyścigowy, vice mistrz Polski Kia Lotos Cup 2009 - Maciej Kopański.

Ferrari 458 Italia - oficjalny filmik
Już teraz, przygotowaniem Fiata do nietypowego wyścigu zajmują się specjaliści z poznańskiego serwisu AUTIM. - "Przygotowanie «Malucha» na tę imprezę to spore wyzwanie. Jednak w mechanice doświadczenie i umiejętności to naprawdę ogromny atut. Myślę, że z naszą pomocą jeżdżąca historia polskiej motoryzacji utrze nosa najmłodszemu dziecku prestiżowej stajni Ferrari" - zapowiada Krzysztof Pogorzelec, współwłaściciel AUTIM'u."Nasi mechanicy mają duże doświadczenie w przygotowaniu samochodów do sportowej rywalizacji i ścigania się na torze. Znają również przeciwnika, gdyż niejednokrotnie mieli okazję serwisować Ferrari podczas corocznej imprezy Gran Turismo Polonia. Jeżeli do tego dodamy świetnego kierowcę to wypada być dobrej myśli" - podsumowuje Pan Krzysztof.

Zobacz także: Ferrari 458 Italia - galeria »
Odpowiednie przygotowanie silnika to nie wszystko. Również z zewnątrz „bolid z Poznania” będzie prezentował się wyjątkowo okazale - zadbali o to specjaliści firmy NOVOL. - "«Maluch» został polakierowany unikalnym trójwarstwowym kolorem NOVOL RacingRed, specjalnie opracowanym dla tego projektu w  Laboratorium Badawczo-Rozwojowym.""Maksymalnie intensywna czerwień z efektem Xirallic, szczególnie efektownie prezentuje się na torze wyścigowym. Kolor, który zastosowaliśmy,  świetnie oddaje emocje i atmosferę sportowej rywalizacji. Teraz  kibicujemy «Maluchowi»" - mówi Roman Szmytka z firmy NOVOL.Czy „Maluchowi” uda się wygrać z Ferrari? Odpowiedź na to pytanie poznamy już 25 maja na Nürburgring, gdzie kunszt włoskich producentów samochodów z Ferrari zetrze się ze doświadczeniem i pomysłowością polskich mechaników. Trzymajmy kciuki za naszych!źródło: video: MotoTUBE

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
3

Komentarze do:

Ferrari 458 Italia kontra... "maluch" - pojedynek na torze Nurburgring!

Ferrari 458 Italia kontra... "maluch" - pojedynek na torze Nurburgring!
Bl4ck 2010-05-15 12:15
Szkoda, że nie wystawią "Krzysia" z Koszalina. Byłoby jeszcze ciekawiej, bo konstrukcja już sprawdzona, tak czy siak będzie interesująco.
ARON
Ferrari 458 Italia kontra... "maluch" - pojedynek na torze Nurburgring!
ARON 2010-05-15 22:39
A co ten Maluszek będzie miał pod...tylną klapą?
Ferrari 458 Italia kontra... "maluch" - pojedynek na torze Nurburgring!
5turbo 2010-05-28 11:58
ALe wstyd. Jak mozna ugotowac tlok w 35 konnym silniku :-( Ktos to auto przygotowal wogole mial pojecie o maluchu?