Portal V10  »  Aktualności  »  EV Experience 2023 trwa! W sobotę każdy może poprowadzić najnowsze auta elektryczne

EV Experience 2023 trwa! W sobotę każdy może poprowadzić najnowsze auta elektryczne

2023-05-27 - R. Zakrzewski     Tagi:

Największe wydarzenie elektromobilności w Polsce już trwa. Odwiedziliśmy je w dzień biznesowy, by przekonać się, czego mogą spodziewać się po EV Experience odwiedzający Tor Modlin 27 maja.

 

Po pierwszej edycji EV Experience, która miała miejsce w 2022 r., oczekiwania zarówno branży związanej z przemysłem elektromobilności, jak i samych miłośników samochodów tego typu były już wysokie. Wystarczył jednak jeden rzut oka z tarasu widokowego na cały obszar Toru Modlin by przekonać się, że organizatorzy - Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz EV Klub Polska - kolejny raz nie zawiedli.

 

Odwiedzający mogą na miejscu rzeczywiście liczyć na to, co PSPA im obiecało: doświadczenie - również za kierownicą - praktycznie wszystkich najważniejszych i najnowszych modeli elektrycznych na polskim rynku. W ciągu dwóch dni zrealizowanych zostanie na terenie różnych części toru łącznie ponad dwa tysiące jazd próbnych. Odbyły się one na części toru treningowego oraz płytach poślizgowych z 2,5-metrowymi kurtynami wodnymi.

 

Do testów udostępnionych jest ponad 70 samochodów, a wśród nich między innymi Audi e-tron GT, BMW i7 oraz iX, Cupra Born, Ford Mustang Mach-E, Hyundai Ioniq 6, Mercedes-Benz EQS, NIO ET7, Tesla Model Y, Toyota bZ4X oraz Volkswagen ID. Buzz Cargo. 

 

Które modele robią największe wrażenie? Dobrze jest w końcu sprawdzić bardzo obiecującego Hyundaia Ioniq 6 oraz bZ4X - pierwszy model elektryczny Toyoty. BMW i7 lub iX po prostu trzeba spróbować, żeby wyrobić sobie o nim własne zdanie. Jakie emocje kryją w sobie samochody elektryczne zaprezentował instruktor Toru Modlin Maciej Bocheński, który dał popis driftu za kierownicą Tesli. Największe zaskoczenie stanowi chyba jednak chińska nowość na polskich drogach - wycelowane w Teslę Model S NIO ET7.

 

Bardzo cenne uzupełnienie dla części profesjonalistów i fanów nowinek stanowi kompleksowy przekrój przez elektryczne modele dostawcze i ciężarowe, do których dofinansowanie na zakup może sięgać nawet 70 tys. zł. Do Modlina dotarły BYD ETM6, Ford eTransit, FOTON eAumark, Maxus e-Delivery 9 oraz pickup ET90, Mercedesy e-Sprinter oraz e-Vito, Nissan Townstar, oraz Volkswagen ID. Buzz Cargo - szczególnie ten ostatni na żywo robi bardzo ciekawe wrażenie.

 

Obraz elektromobilności dopełniają wystawcy w kategoriach jednośladów (hulajnogi, skutery i motocykle) oraz ładowarek. EV Experience rzeczywiście jest miejscem, w którym można uzyskać pełną wiedzę na temat aktualnego stanu tego rynku, jak zacząć swoją przygodę z pojazdami elektrycznymi, oraz czy rzeczywiście warto już teraz się do nich przesiadać

 

Na koniec tylko jedna łyżka dziegciu w tej beczce miodu: gdyby tylko elektromobilność rzeczywiście tak wyglądała w całej Polsce, a nie tylko w granicach jednego obiektu… Niemniej - a może właśnie przede wszystkim dlatego - 27 maja na Tor Modlin wybrać się warto!
Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

EV Experience 2023 trwa! W sobotę każdy może poprowadzić najnowsze auta elektryczne