Portal V10  »  Aktualności  »  Bentley potwierdza: będzie SUV, hybrydy i diesel
Bentley EXP-9F

Bentley potwierdza: będzie SUV, hybrydy i diesel

2012-08-21 - A. Ruciński     Tagi: Bentley, SUV, Auta hybrydowe, Diesel, Bentley EXP-9 F
Szef Bentleya, Wolfgang Durheimer poinformował, że w najbliższych latach firma chce stać się bardziej przyjazna środowisku. Co to oznacza?

W rozmowie z magazynem Car&Driver, Durheimer powiedział, że priorytetem, nawet wśród luksusowych marek powinna być ekologia. Z tego powodu firma rozważa wprowadzenie do oferty modeli z napędem hybrydowym i silnikami diesla. Jak widać, Bentley podąża zupełnie inną drogą niż konkurencyjny Rolls Royce, który to ostatnio powiedział kategoryczne nie silnikom diesla. Co więcej, Bentley najprawdopodobniej zrezygnuje ze swojego, legendarnego już silnika V8 o nietypowej pojemności 6,75-litra. Jednostka ta najprawdopodobniej zostanie zastąpiona czymś nowocześniejszym, ale niekoniecznie o mniejszej liczbie cylindrów. Kolejną ciekawostką, jaką podzielił się Durheimer jest los koncepcyjnego SUV-a, EXP-9F. Otóż SUV z pewnością trafi do produkcji, ale będzie wyglądał zupełnie inaczej niż koncept. Wszystko z powodu niezbyt ciepłego przyjęcia przez potencjalnych klientów.

Przyszłość Bentleya rysuje się w ciekawych barwach. Pytanie tylko, czy klientom spodobają się diesle w ich limuzynach?źródło: worldcarfans

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
2

Komentarze do:

Bentley potwierdza: będzie SUV, hybrydy i diesel

Bentley potwierdza: będzie SUV, hybrydy i diesel
Jachu_K 2012-08-21 16:55
Olej napędowy jest tylko dla ciężarówek i traktorów... Świat schodzi na psy... WOLĘ BENĘ PALĄCĄ 25l/100km I PIĘKNY DŹWIĘK NIŻ 2.5l/100km I RECHOT DIESLA!!!
Bentley potwierdza: będzie SUV, hybrydy i diesel
umar77 2012-08-23 20:12
Ciekawe jak wyjdzie, chociaż jak Porsche budowało suva to nikt mu nie wróżył przyszłości, a jednak VAG postawiło na swoim i w tej chwili Cayenne budowany jako bliźniak Touarega jest najlepiej sprzedającym się modelem Porsche