Portal V10  »  Aktualności  »  BMW i8 - następna generacja będzie w pełni elektryczna?
BMW i8

BMW i8 - następna generacja będzie w pełni elektryczna?

2019-05-23 - J. Kruczek     Tagi: BMW i8, BMW i8 Roadster, BMW, Eko
BMW i8 było jednym z pierwszych nowoczesnych aut ekologicznych. Jednak ten sportowy model korzysta z napędu hybrydowego a nie elektrycznego, co odstaje od obecnych trendów.

Obecnie BMW i8 korzysta z doładowanego silnika 1,5 l połączonego z silnikiem elektrycznym i zestawem baterii 11,6 kWh. To bardzo dobra koncepcja, ale marketingowo lepiej pasowałaby pełna elektryfikacja. Autocar donosi, że włodarze BMW rozważają następce i8 w formie auta w pełni elektrycznego.
BMW i8BMW i8
Zastąpienie hybrydy napędem w pełni elektrycznym miałoby odpowiedzieć na nowe trendy, polepszyć osiągi oraz lepiej połączyć się z zaangażowaniem marki w Formułę E. Na razie nie zdradzono żadnych detali na temat ewentualnego następcy. Można jednak założyć, że w przypadku przejścia na EV, BMW i8 będzie posiadać napęd na wszystkie koła. Zapewne zostanie zaczerpnięty z iNext. Spodziewamy się też większej mocy i lepszych osiągów bowiem bezpośrednim rywalem będzie Tesla Roadster, która błyszczy w tym temacie. Decyzja o przyszłości i8 ma zapaść jeszcze w tym roku.
BMW i8BMW i8
BMW i8BMW i8BMW i8BMW i8Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

BMW i8 - następna generacja będzie w pełni elektryczna?