Portal V10  »  Aktualności  »  Audi Q7: SUV, który łączy wygodę i styl

Audi Q7: SUV, który łączy wygodę i styl

2023-10-12 - V10.pl     Tagi:
Skromność nie jest cechą dominującą w przypadku Audi Q7, wręcz przeciwnie. Konstruktorzy modelu zadbali o to, by widoczna była manifestacja luksusu, a także zasobności portfela i statusu użytkownika. W każdym razie kwotę wydaną na to auto po prostu czuć. Znawcy tematu powiedzą, że w melodii wnętrza Audi Q7 nie ma fałszywych nut. To samo dotyczy pozostałych elementów konstrukcji.
Sprawdź, czy Audi Q7 to dobre auto? Czy warto kupić używane Audi Q7?
Audi Q7 - bezpieczny SUV


Na początek, z uznaniem dla wiedzy technicznej inżynierów trzeba wyjaśnić, że niemal każdy proces zachodzący w Q7 sterowany jest elektroniką.
Mimo ogromnej masy (ponad 2,3 tony) i pokaźnego "wzrostu" Audi Q7 jest niezwykle stabilny i zwrotny, nawet przy większych prędkościach. Wszystko za sprawą zawieszenia pneumatycznego, które pozwala opuszczać i podnosić zawieszenie nawet o 9 centymetrów. Wbrew pozorom, jest to wartość wystarczająca, by odczuć poprawę parametrów trakcji.
Jednak tym, co musi budzić podziw, jest zdolność dopasowania się pojazdu do rodzaju nawierzchni, czy stylu jazdy. Zawieszenie w Audi Q7 niweluje przechyły boczne, tak charakterystyczne dla samochodów tego typu.
Mówiąc o bezpieczeństwie, grzechem byłoby nie wspomnieć o reflektorach wyposażonych w dwupoziomowe, laserowe światła „długie”. Konstrukcja pozwala „wycinać” snop światła wokół innych użytkowników, co pozwala korzystać z tego rodzaju oświetlenia niemal przez cały czas, oczywiście poza terenem zabudowanym. Wypada dodać, że zasięg świateł laserowych to aż 700 metrów!

Audi Q7 - jednostka napędu
Silnik diesla o pojemności trzech litrów jest aż nadto wystarczający. Moc 286 KM przy 600 Nm sprawiają, że Audi Q7 po wciśnięciu pedału gazu przyjemnie wgniata w fotel, niezależnie od aktualnej prędkości.
Audi Q7 - spalanie:
    • Jazda spokojna w trasie - 8 litrów;
    • Jazda na autostradzie - 9,5 litra;
    • Jazda po mieście - 10 litrów.
Kierowcy cechujący się "ciężką nogą" muszą liczyć się ze spalaniem na poziomie nawet 12 litrów.
Wpływ na dynamikę ma także automatyczna skrzynia biegów. Każde z ośmiu przełożeń wchodzi bardzo delikatnie, w sposób nieodczuwalny dla pasażerów. Aby rozpędzić się do 100 km/h samochód potrzebuje zaledwie 6,1 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 241 km/h.

Audi Q7 - wnętrze
Niezależnie od długości trasy, komfort zapewnia nie tylko przestronne wnętrze, lecz także wyjątkowo wygodne fotele. Audi Q7 może przewieźć więcej niż pięć osób, dzięki opcji, w której zamontowany jest trzeci rząd siedzeń. Na uwagę zasługuje też olbrzymi bagażnik oferujący pojemność od 865 do 2050 litrów.
Trudno się dziwić, że Audi Q7 zyskuje opinię jednego z najlepszych SUV-ów oferowanych na polskim rynku, którego trwałość i niezawodność sprzyja licznym ofertom prezentowanym na rynku wtórnym. Szukasz samochodu odpowiedniego na rodzinne wojaże? Sprawdź Audi Q7, a nie zamienisz go na nic innego.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Audi Q7: SUV, który łączy wygodę i styl