Portal V10  »  Aktualności  »  Audi A3 Cabriolet zniknie z rynku w 2020 roku
Audi A3 Cabriolet

Audi A3 Cabriolet zniknie z rynku w 2020 roku

2019-08-09 - J. Kruczek     Tagi: Audi, Audi A3, Kabriolet, Audi A3 Cabrio
Audi A3 Cabriolet jest jednym z ostatnich reprezentantów wymierającej klasy kompaktowych kabrioletów. Dawniej niemal każdy model kompaktowy posiadał odkrytą wersję, ale teraz większość producentów wycofuje się z tej koncepcji. Wygląda na to, że Audi również uśmierci swój najmniejszy kabriolet.
Audi A3 CabrioletAudi A3 Cabriolet
Niemiecka marka ma jeszcze w tym roku pokazać nową generację A3. Magazyn Car&Driver donosi, że w rodzinie zabraknie kabrioletu. Niska sprzedaż sprawia, że opracowanie następcy jest nierentowne. W efekcie oferta A3 ograniczy się do wersji Sportback oraz Sedan. Kabriolet zniknie z oferty w 2020 roku.
Audi A3 CabrioletAudi A3 Cabriolet
Taki rozwój wydarzeń nie jest zaskakujący. Od dawna obserwujemy spadek zainteresowania kabrioletami. Większość kompaktowych modeli straciło takie wersje i w końcu trend musiał dojść do marek premium. Po wycofaniu Audi A3 Cabriolet w ofercie marki pozostaną tylko dwie otwarte maszyny. Klienci będą wybierali między TT Roadster i A5 Cabriolet. Trzeba jednak zaznaczyć, że żywot modelu TT także ma niedługo dobiec końca.
Szkoda, że kabriolety spotyka taki los. Producenci skupi swoje siły na rozwoju innych segmentów, a obecne trendy także nie pomogły w przetrwaniu tej klasy.Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Audi A3 Cabriolet zniknie z rynku w 2020 roku