Portal V10  »  Aktualności policyjne  »  Lubański policjant wicemistrzem świata w karate Shotokan

Lubański policjant wicemistrzem świata w karate Shotokan

2013-10-01 - KGP     Tagi: Aktualności policyjne
Policjant z Lubania zajął drugie miejsce podczas Mistrzostw Świata w Karate Shotokan odbywających się w Gdańsku. W turnieju wzięło udział ponad 700 zawodników z całego świata.

W Gdańsku odbyły się XV Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan (XV WORLD CHAMPIONSHIPS KARATE SHOTOKAN FSKA). W turnieju wzięło ponad 700 zawodników niemal z całego świata, w tym z tak odległych krajów jak: RPA, Indie i Stany Zjednoczone.

W mistrzostwach tych wziął udział również funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu st. asp. Jacek Jaworski, który zdobył tytuł wicemistrza świata. Policjant, na co dzień także trener karate Shotokan, stoczył wspaniałe walki, pokonując na swej drodze do finału kolejno: reprezentanta Litwy, reprezentanta Anglii oraz kolegę z reprezentacji. W finale spotkał się z reprezentantem Polski - Arkadiuszem Stubbą. Po zaciętej i emocjonującej walce przegrał na punkty i zdobył tytuł wicemistrza świata.