Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen testuje innowacyjny system parkingowy
Volkswagen

Volkswagen testuje innowacyjny system parkingowy

2018-04-14 - J. Kruczek     Tagi: Parkowanie, Parking, Auta autonomiczne, Volkswagen
Volkswagen rozpoczął testy nowego systemu parkowania. Wszyscy wiemy, jak stresujące potrafi być jeżdżenie po dużych parkingach i szukanie miejsc. Niemiecki koncern znalazł sposób na wyeliminowanie stresu parkowania.
 
Oczywiście chodzi o technologię autonomiczną. Jednak nie o samo parkowanie samochodu na pustym miejscu, ale o cały system parkingu. Volkswagen testuje nowe rozwiązanie na specjalnie przygotowanym parkingu znajdującym się przy porcie lotniczym w Hamburgu. Całe rozwiązanie wykorzystuje technologie autonomiczne samochodów oraz prosty system oznaczania miejsc.
VolkswagenVolkswagen
Za pomocą niewielkich znaków graficznych cały parking zostaje oznaczony. Dzięki temu wszystkie miejsca parkingowe stają się unikatowe dla systemów auta. Kierowca może zamówić miejsce parkingowe na daną godzinę. Po przyjeździe na miejsce można wysiąść z samochodu przy wjeździe. Auto następnie samo odnajduje miejsce parkingowe. Po powrocie z podróży można za pomocą aplikacji w telefonie poinformować auto, które przyjedzie do punktu wyjazdu. W przyszłości byłoby też możliwe dostarczanie bagażu z lotniska bezpośrednio do auta, ale to wymaga zaangażowania administracji lotniska.
VolkswagenVolkswagen
Najważniejszym atutem systemu jest to, że można go wykorzystać w łatwy sposób na każdym parkingu. Wystarczy montaż zdefiniowanych obrazków, które są rozpoznawane przez system. Volkswagen zapowiedział, że pierwsze auta z działającym oprogramowaniem do automatycznego parkowania trafią do klientów w 2020 roku. Koncern prawdopodobnie nawiąże współpracę z portami lotniczymi i innymi podmiotami w celu organizacji odpowiednich parkingów.
Volkswagen

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Toyota GR Supra GT Cup - zapowiedź zawodów e-sportowych


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Volkswagen testuje innowacyjny system parkingowy

Volkswagen testuje innowacyjny system parkingowy
lesiu2 2018-04-18 14:32
Bez przesady, parkowanie to nie jest jakoś strasznie trudne zajęcie. Mnie w tivoli wystarczy kamera cofania, żeby się zmieścić na ciasnym miejscu. Co do lotniska, to ceny mają takie, że nie opłaca się zostawiać auta na kilka godzin, a co mówić o dniach.