Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen Tarok Concept - zapowiedź stylowego, globalnego pickupa
Volkswagen Tarok

Volkswagen Tarok Concept - zapowiedź stylowego, globalnego pickupa

2018-11-07 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen, Pickup, Volkswagen Tarok
Volkswagen Tarok Concept jest jedną z gwiazd rozpoczynającego się właśnie Sao Paulo International Motor Show w Brazylii. Niemiecki producent po kilku zajawkach postanowił zaprezentować koncept zwiastujący nowego globalnego pickupa.
 
Zacznijmy od tego, że podczas prezentacji zapowiedziani iż w niedługim czasie pojazd w praktycznie niezmienionej wersji trafi do brazylijskich salonów. To oznacza, że koncept w zasadzie jest niemal produkcyjnym modelem. Kolejną ważną kwestią jest to, że prezentowany koncept ma być bazą dla globalnego modelu.
Volkswagen TarokVolkswagen Tarok
Volkswagen Tarok jest określany przez producenta mianem krzyżówki nowoczesnego SUVa z turystycznym pickupem. Auto jest mniejsze od Amaroka i będzie celować w młodych, aktywnych klientów. Oczywiście auto będzie mogło pełnić rolę woła roboczego, acz jest bardziej nastawione na stylowych użytkowników.
Volkswagen TarokVolkswagen Tarok
Pickup oferuje sporą przestrzeń ładunkową, a połączenie tylnej kanapy z przegrodą, sprawia że można znacząco powiększyć pakę. Tylny słupek czerpie inspiracje z koncepcji Targa, a oświetlenie LED tworzy obraz bardzo nowoczesnego pojazdu. We wnętrzu znajdziemy całkiem wesołe, jak na Volkswagena wykończenie. Nie zabrakło wirtualnego kokpitu i sporego ekranu systemu teleinformacyjnego.
Szkoda, że przy prezentacji pominięto wiele ważnych szczegółów. Wiemy za to, że Volkswagen Tarok Concept posiada pod maską 1,4-litrowy silnik TSI o mocy 148 KM. Jednostka może być zasilana zarówno benzyną, jak i etanolem.  Sześciobiegowa skrzynia automatyczna przekazuje napęd na wszystkie koła. W produkcyjnej wersji ma się też znaleźć dwulitrowy diesel.
Volkswagen TarokVolkswagen Tarok
Na razie nie zdradzono gdzie i kiedy będzie dostępny Volkswagen Tarok poza Brazylią. Możemy założyć, że jeżeli ma on trafić do Europy to zobaczymy go w takiej wersji podczas marcowego salonu w Genewie.
Volkswagen TarokVolkswagen TarokVolkswagen TarokVolkswagen TarokVolkswagen TarokVolkswagen TarokVolkswagen TarokVolkswagen Tarok

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Gran Turismo Sport - zwiastun aktualizacji 1.38


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volkswagen Tarok Concept - zapowiedź stylowego, globalnego pickupa