Portal V10  »  Aktualności  »  Volkswagen ID Roomzz Concept oficjalnie zaprezentowany
Volkswagen ID Roomzz Concept

Volkswagen ID Roomzz Concept oficjalnie zaprezentowany

2019-04-15 - J. Kruczek     Tagi: Volkswagen ID Roomzz, Volkswagen I.D., Volkswagen, Eko
Volkswagen zaprezentował swój najnowszy koncept ID Roomzz. Samochód zostanie publicznie pokazany na salonie samochodowym w Szanghaju za kilka dni. Jednak już teraz poznaliśmy najważniejsze informacje oraz zobaczyliśmy go na zdjęciach.

Volkswagen ID Roomzz zwiastuje topowego SUVa z elektrycznej rodziny. Produkcyjna wersja ma się pojawić w 2021 roku, a tymczasem możemy zapoznać się z głównymi założeniami. I tak koncept cechuje się długością 4915 mm, szerokością 1890 mm oraz wysokością 1760 mm.
Volkswagen ID Roomzz ConceptVolkswagen ID Roomzz Concept
We wnętrzu mają się znaleźć trzy rzędy siedzeń, a sam producent zapewnia, że kabina zaoferuje więcej przestrzeni niż Touareg. Napęd składa się z dwóch silników elektrycznych o łącznej mocy 302 KM. Zasilanie dostarcza zestaw baterii o pojemności 82 kWh. Mają one zapewnić zasięg około 450 km. SUV rozpędza się do setki w czasie 6,6 s i osiągnie maksymalnie 180 km/h. Ładowarka 150 kW DC ma zapewnić naładowanie 80 procent w czasie 30 minut.
Volkswagen ID Roomzz ConceptVolkswagen ID Roomzz Concept
Stylistycznie Volkswagen ID Roomzz prezentuje się bardzo dobrze i nowocześnie. Producent zastosował rozsuwane drzwi co daje łatwy dostęp do wnętrza. Jednak nie spodziewamy się, aby to rozwiązanie trafiło do produkcyjnego modelu. Producent podkreśla też wykorzystanie technologii autonomicznej jazdy poziomu 4.
Volkswagen ID Roomzz ConceptVolkswagen ID Roomzz ConceptVolkswagen ID Roomzz ConceptVolkswagen ID Roomzz ConceptVolkswagen ID Roomzz ConceptVolkswagen ID Roomzz ConceptVolkswagen ID Roomzz ConceptVolkswagen ID Roomzz Concept

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai iMax N Drift - rodzinny van do driftu


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Volkswagen ID Roomzz Concept oficjalnie zaprezentowany