Portal V10  »  Aktualności  »  Video: Honda Accord z rekordowym przebiegiem 1 miliona mil - to się nazywa trwałość
Honda Accord z przebiegiem miliona mil

Video: Honda Accord z rekordowym przebiegiem 1 miliona mil - to się nazywa trwałość

2011-10-26 - A. Ruciński     Tagi: Honda, Odjechane, Honda Accord, Rekordy
Wielu ludzi jeździ starymi samochodami. Częściej jednak z powodu braku pieniędzy, niż z wyboru. 53 letni Joe LoCicero z USA tak bardzo przywiązał się do swojej Hondy Accord, że ustanowił rekord przebiegu jaki osiągnięto kiedykolwiek samochodem w Stanach Zjednoczonych.
 
Accord należący do Joe w ciągu swojego 21-letniego życia przejechał 1 milion mil. Odpowiada to 40-krotnemu okrążeniu Ziemii. W jaki sposób udało się osiagnąć taki wynik? LoCicero twierdzi, że wystarczy tylko dbać o auto. Oczywiśćie fabryczna trwałość i niezawodność Hondy zdecydowanie pomogła w przejechaniu miliona mil.
Honda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona mil
Ron Russel - szef Hondy w Darling Bangor postanowił zorganizować paradę na cześć One Million Joe - jak nazywany jest LoCicero. "Cieszymy się z wyniku jaki osiągnął Joe, ale gdyby wszyscy klienci eksploatowali swoje auta tak długo, nasza firma już dawno by upadła" - żartuje Russel.
Honda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona mil
Czy podczas wielu lat użytkowania przydarzyły się poważne usterki? LoCicero przyznaje, że przy przebiegu 728 000 mil wymienił pasy bezpieczeństwa, tapicerkę oraz pompę paliwa. Pozostałe elementy były zwykłymi częściami eksploatacyjnymi. Wynik miliona mil został osiągniety na oryginalnym silniku i skrzyni biegów.
W nagrodę za swój wyczyn Joe LoCicero otrzymał od lokalnego dealera Hondy nowiutki egzemplarz Accorda. Ciekawe czy posłuży równie długo jak poprzednik. Co ciekawe Joe zdecydował się sprzedać swoje ukochane, rekordowe auto za kwotę miliona dolarów. Jak mówi: "1 dolar za jedną milę przebiegu" Jak na razie chętnych brak.
Honda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona milHonda Accord z przebiegiem miliona mil

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID w efektownym zwiastunie


źródło: carscoop

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Video: Honda Accord z rekordowym przebiegiem 1 miliona mil - to się nazywa trwałość

Video: Honda Accord z rekordowym przebiegiem 1 miliona mil - to się nazywa trwałość
84did 2011-10-26 15:17
w PL gdyby wziasc pod uwage prawdziwy stan licznika to co piate auto by tak mialo :-) moj sasiad mial kilka lat temu w audi A4 banke na liczniku... a jeszcze pozniej chyba rok jezdzil... wiem ze to km a nie mile, ale to nie jest jakis wielki wyczyn...