Portal V10  »  Aktualności  »  Vandal One - amerykański bolid do zabaw na torze
Vandal One

Vandal One - amerykański bolid do zabaw na torze

2019-02-14 - J. Kruczek     Tagi: Supersamochody, Vandal, Vandal One
Amerykańska firma Vandal postanowiła pokazać światu, że w USA też potrafią budować torowe samochody. I tak powstał model One, który cechuje się niską masą i sporymi możliwościami.

Cała konstrukcja została wykonana z włókna węglowego, dzięki czemu udało się uzyskać masę zaledwie 555 kg. Do tego dołóżmy fantastyczny dwulitrowy silnik z Hondy Civic Type R i mamy przepis na dobrą zabawę. Vandal One w standardzie korzysta z jednostki generującej 340 KM. Dla bardziej wymagających przygotowano pakiet wzmacniający do 560 KM.
Vandal OneVandal One
Vandal One będzie korzystać z sześciobiegowej skrzyni sekwencyjnej dostarczonej przez Sadev. Inżynierowie firmy opracowali zaawansowany układ zawieszenia pozwalający na szeroką regulację nastaw. Dzięki temu można je przystosować do konkretnego toru i predyspozycji kierowcy. Można też je podnieść tak, aby jazda po zwykłych drogach nie stanowiła problemu.
Vandal OneVandal One
Każdy egzemplarz Vandal One będzie wyposażony w rozbudowany zestaw do mierzenia telemetrii. Dzięki temu dostaniemy prawdziwą zabawkę do kręcenia czasów. Podstawowa wersja ma kosztować 119 700 dolarów. W tym roku mają ruszyć zamówienia na nową zabawkę.
Vandal OneVandal OneVandal OneVandal OneVandal OneVandal OneVandal OneVandal OneVandal One

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
NFS: Heat - pierwszy zwiastun


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Vandal One - amerykański bolid do zabaw na torze