Portal V10  »  Aktualności  »  Ultima RS - bolid o mocy nawet 1200 KM
Ultima RS

Ultima RS - bolid o mocy nawet 1200 KM

2019-06-10 - J. Kruczek     Tagi: Ultima, Ultima RS
Ultima zapowiedziała nowy model noszący nazwę RS. Bolid ma zadebiutować na tegorocznym Festiwalu Prędkości w Goodwood i podobnie jak inne modele firmy będzie dostępny w kilku konfiguracjach.

Producent zaprojektował model RS w taki sposób, aby na pokładzie mógł zagościć każdy silnik LT V8 od Chevroleta. To oznaczy, że za kierowcą może pracować motor o mocy 480 KM bądź 650-konna jednostka znana z Z06. Fani potężnej mocy ucieszą się na myśl o 6,2-litrowej jednostce z ZR1 wykręconej do 800 KM.
Ultima RSUltima RS
Jeżeli myślicie, że nie może być lepiej to jesteście w błędzie. Ultima przygotowała także pakiet podkręcający najmocniejszy motor do szalonej mocy 1200 KM. Taka moc przy masie około 930 kg oznacza kosmiczne wręcz osiągi. Producent zapowiedział, że podstawowa wersja pozwoli osiągnąć setkę w czasie zaledwie 3 sekund. Osiągów najbardziej podrasowanego modelu niestety nie ujawniono, ale możemy się domyślać jak imponujące są.
Ultima RSUltima RS
Wszystkie wersje będą korzystały z sześciobiegowej skrzyni manualnej Porsche. Za hamowanie ma być odpowiedzialny układ przygotowany przez AP Racing z 322-milimetrowymi tarczami. Opcjonalnie można wykorzystać tarcze w rozmiarze 362 mm. Nadwozie z włókna węglowego postawiono na 19-calowych felgach. Klienci będą mogli zamówić Ultimę RS w całości bądź w zestawie do samodzielnego montażu.
Ultima RSUltima RSUltima RSUltima RSUltima RSUltima RSUltima RSUltima RSUltima RSUltima RSUltima RSUltima RSUltima RSUltima RSUltima RSUltima RSUltima RS

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID w efektownym zwiastunie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Ultima RS - bolid o mocy nawet 1200 KM