Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota zapowiada produkcję nowych części do Supry MK3 i MK4
Toyota Supra

Toyota zapowiada produkcję nowych części do Supry MK3 i MK4

2019-05-23 - J. Kruczek     Tagi: Toyota, Toyota Supra
Toyota dołącza do grona producentów wspierających posiadaczy klasycznych samochodów sportowych. Z okazji premiery modelu GR Supra japoński producent wznowi produkcję części do klasycznych wcieleń Supry.

Szef Gazoo Racing, Shigeki Tomoyama zapowiedział, że już niedługo ruszy produkcja oryginalnych części do Supry MK3 i MK4. Posiadacze klasycznych egzemplarzy będą więc mogli nabyć fabrycznie nowe części, które pozwolą między innymi zachować kolekcjonerski charakter aut. Przede wszystkim jednak w razie awarii nie będą skazani na szukanie używanych komponentów.
Toyota SupraToyota Supra
W tej chwili nie wiadomo jakie dokładnie części trafią na początek do produkcji. Szczegóły programu noszącego nazwę "GR Heritage Parts Project" zostaną podane w późniejszym terminie.

Jak wspomnieliśmy Toyota nie jest pierwszą firmą realizującą taki program. Nissan od 2017 roku produkuje nowe części do klasycznych GT-Rów. Z każdym rokiem rozszerza produkcję o kolejne elementy i generacje. Podobne programy prowadzi Mazda dla Miaty MX-5 oraz Honda dla klasycznego NSXa.
Toyota SupraToyota Supra

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
GRID w efektownym zwiastunie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota zapowiada produkcję nowych części do Supry MK3 i MK4