Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota Yaris GR Sport - sportowy hatchback z poważnym minusem
Toyota Yaris GR Sport

Toyota Yaris GR Sport - sportowy hatchback z poważnym minusem

2018-09-14 - J. Kruczek     Tagi: Toyota Yaris GR Sport, Toyota Yaris, Toyota
Toyota coraz bardziej podkreśla swój wkład w motorsport. Po wydaniu na świat limitowanego hot-hatcha na bazie Yarisa przyszła pora na bardziej regularny model. Yaris GR Sport jest inspirowany modelem GRMN, choć będzie łagodniejszy.

Toyota Yaris GR Sport ma być pierwszym z nowej rodziny usportowionych modeli. I tak inżynierowie marki wyposażyli Yarisa między innymi w zawieszenie bardzo podobne do tego z GRMN. Hatchback ma się dzięki temu zdecydowanie lepiej prowadzić niż seryjna maszyna.
Toyota Yaris GR SportToyota Yaris GR Sport
Zapowiadany model ma leżeć bliżej ziemi o 11 mm. W nadkolach znajdą się ekskluzywne dla tego modelu czarne felgi w rozmiarze 17 cali. Na koła zostaną naciągnięte opony Bridgestone Potenza RE50s. Nadwozie zostanie wzbogacone o tylny spojler, czarny dach, czarne klamki czy grill z wkładem w formie plastra miodu. Wkłady świateł zostaną przyciemnione. Nie zabraknie czerwonych elementów wykończenia.
Toyota Yaris GR SportToyota Yaris GR Sport
We wnętrzu znajdziemy sportowe fotele oraz trójramienną kierownicę o mniejszej średnicy. Została ona przeszczepiona bezpośrednio z modelu GT86. I jeżeli już szykujecie budżet na zakup japońskiego hot-hatcha to mamy nieco gorsze informacje.

Napęd niestety nie jest mocną stroną Yarisa GR Sport. Producent postawił na układ hybrydowy z silnikiem 1,5. Układ generuje skromne 99 KM i jest sparowany ze skrzynią CVT. W efekcie dostajemy trochę emerycki samochód sportowy.
Przy okazji zapowiedziano też Yarisa Y20, czyli rocznicowy model upamiętniający 20-lecie hatchbacka. Na rynek trafi 1998 sztuk. Każda będzie posiadać złote nadwozie z czarnym dachem. Obok limitowanej serii na rynek trafi też regularna wersja Y20 w kolorze srebrnym z czarnym dachem. Szczegóły obu zapowiedzianych wersji zostaną przedstawione podczas salonu samochodowego w Paryżu.
Toyota Yaris GR SportToyota Yaris GR SportToyota Yaris GR SportToyota Yaris GR Sport

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Cupra zapowiada nowy koncept


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota Yaris GR Sport - sportowy hatchback z poważnym minusem