Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota Supra będzie drogim samochodem sportowym
Toyota Supra

Toyota Supra będzie drogim samochodem sportowym

2018-04-19 - J. Kruczek     Tagi: Toyota Supra, Toyota
Nowa Toyota Supra jest autem mocno oczekiwanym przez wielu fanów sportowych maszyn. Powrót legendarnego modelu może być wielkim wydarzeniem, ale póki co nadal jest więcej niewiadomych niż potwierdzonych informacji.

Niestety najnowsze wieści mogą być dla wielu dość smutne. W jednym z wywiadów Gerald Killmann reprezentujący europejski oddział koncernu zdradził, że Toyota Supra będzie drogą zabawką. Nowa maszyna ma mocno odstawać swoim zaawansowaniem od GT86. To oznacza także sporą różnicę w cenie.
Toyota SupraToyota Supra
Killmann otwarcie mówi, że Supra nie będzie tanim samochodem. Pojawi się spora różnica między GT86 a Suprą. Ten pierwszy reprezentuje klasę przystępnych aut, zaś nowy sportowiec będzie już uderzał w znacznie wyższą klasę. Na razie ciężko oszacować o jakich kwotach mowa.

Reprezentant Toyoty potwierdził też, że nie ma planów na hybrydową wersję Supry. Auto ma być dostępne z klasycznym benzynowym silnikiem. Nieoficjalnie mówi się, że pod maską zagości 3-litrowy doładowany silnik V6. Jednostka ma generować 335 KM, co pozwoli rozpędzić auto do setki w czasie poniżej 4 sekund. Niestety w ofercie zabraknie skrzyni manualnej.
Toyota SupraToyota Supra
Toyota SupraToyota Supra

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
DiRT Rally 2.0 - omówienie notatek pilota


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
1

Komentarze do:

Toyota Supra będzie drogim samochodem sportowym

Toyota Supra będzie drogim samochodem sportowym
Jan.owski 2018-04-28 18:49
Miałem okazję niedawno wypożyczać jeden z modeli Toyoty w Panek i jeśli chodzi o jej możliwości to faktycznie nie było na co narzekać.