Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota Mirai - druga generacja drastycznie zmieni design
Toyota Mirai

Toyota Mirai - druga generacja drastycznie zmieni design

2019-10-11 - J. Kruczek     Tagi: Toyota, Eko, Ogniwa paliwowe, Toyota Mirai
Toyota Mirai jest jednym z tych aut, które ciężko nazwać ładnymi. Japoński producent zdaje sobie z tego sprawę i druga generacja ma być znacznie piękniejsza. Marka zaprezentowała właśnie koncept zapowiadający kolejną odsłonę wodorowego samochodu.

Koncepcyjna Toyota Mirai ma według zapowiedzi nie różnić się zbytnio od planowanego auta produkcyjnego. Auto otrzymało dojrzały i dynamiczny design, który nadaje całości bardzo nowoczesnego wyrazu. Mamy tu elegancką linię przeplataną ze sportowymi akcentami. Toyota Mirai w takim wydaniu po prostu wygląda świetnie.
Toyota MiraiToyota Mirai
Wygląda na to, że model zasilany ogniwami wodorowymi urośnie. Koncept ma zostać oficjalnie zaprezentowany w czasie targów Tokyo Motor Show odbywających się końcem października. Produkcja auta powinna ruszyć dopiero końcem 2020 roku. Co ciekawe nowa Toyota Mirai będzie bazować na platformie TNGA i ma być autem tylnonapędowym. Jak widać marka planuje stworzyć ciekawego konkurenta dla sedanów klasy premium. Także wnętrze wskazuje na znaczny wzrost komfortu. Mamy do czynienia z prawdziwą limuzyną, a nie ekologiczną ciekawostką.
Toyota MiraiToyota Mirai
Nie zdradzono na razie szczegółów technicznych. Wiadomo jedynie, że nowa Toyota Mirai otrzyma poprawiony napęd znany z poprzednika. Zasięg powinien wynieść około 650 km. Tak opakowana technologia wodorowa może w końcu zyskać na popularności.
Toyota MiraiToyota MiraiToyota MiraiToyota MiraiToyota MiraiToyota MiraiToyota MiraiToyota Mirai

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
SnowRunner - zwiastun symulatora


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota Mirai - druga generacja drastycznie zmieni design