Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota GR Super Sport wyruszyła na tor. Producent rozpoczyna testy hiperauta
Toyota GR Super Sport

Toyota GR Super Sport wyruszyła na tor. Producent rozpoczyna testy hiperauta

2019-06-18 - J. Kruczek     Tagi: Supersamochody, Toyota, Toyota GR Super Sport
Toyota w miniony weekend wygrała 24-godzinny wyścig Le Mans i potwierdziła swój udział w kolejnym sezonie. Marka już szykuje hipersamochód do startów w nowej topowej klasie serii WEC. Auto powstanie w wersji wyścigowej oraz drogowej, a jego testy właśnie się zaczęły.
 
Koncept GR Super Sport wyjechał na tor testowy Toyoty. Producent opublikował krótkie nagranie, na którym widzimy zespół inżynierów przy pracy oraz sam koncept na torze. Jak widać Toyota nie marnuje czasu i już się ostro przygotowuje do startów w nowej kategorii.
Toyota GR Super SportToyota GR Super Sport
Najważniejsze jest to, że Toyota GR Super Sport powstanie także w drogowej wersji. To oznacza, że fani japońskiej marki będą mieli okazję zobaczyć, czy jest ona w stanie walczyć na rynku hipersamochodów. Na razie nie zdradzono detali na temat specyfikacji maszyny. Producent potwierdził jedynie, że zarówno wyścigowa, jak i drogowa wersja są intensywnie rozwijane w centrum testowym w Toyota City. Pierwsze testy przedprodukcyjnych maszyn ruszą na torach dopiero początkiem przyszłego roku.
Toyota GR Super SportToyota GR Super Sport
Przypomnijmy, że koncept Toyota GR Super Sport zadebiutował już w 2018 roku na Tokyo Auto Salon. Pojazd posiadał wiele komponentów z prototypu wyścigowego TS050 Hybrid. Napęd korzystał z podwójnie doładowanego 2,4-litrowego silnika V6 wspomaganego przez liczne jednostki elektryczne. W efekcie koncept cechował się mocą 986 KM. Na razie nie wiemy jaki napęd ostatecznie znajdzie się na pokładzie produkcyjnej maszyny drogowej i wyścigowej.
Toyota GR Super SportToyota GR Super Sport

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Hyundai Nexo w osobliwym eksperymencie


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota GR Super Sport wyruszyła na tor. Producent rozpoczyna testy hiperauta