Portal V10  »  Aktualności  »  Toyota Corolla GRMN coraz bliżej? Rosną szanse na hybrydowego hot-hatcha
Toyota Corolla 2019

Toyota Corolla GRMN coraz bliżej? Rosną szanse na hybrydowego hot-hatcha

2018-10-07 - J. Kruczek     Tagi: Toyota Corolla, Toyota, Hot-hatch
Toyota Gazoo Racing już niedługo może zbudować prawdziwego hot-hatcha na bazie nowej Corolli. Podczas salonu samochodowego w Paryżu na ten temat wypowiedział się prezes europejskiego oddziału marki.

Dr Johan van Zyl przyznał, że obecnie Toyota analizuje, który model będzie się najbardziej nadawał do budowy seryjnego modelu GRMN. Największe szanse ma właśnie Corolla. I co ciekawe impulsem może się okazać prezentacja Skody Vision RS. Czeski zaprezentowali hybrydowego hot-hatcha, który jest zwiastunem sportowych hatchbacków przyszłości.
Toyota Corolla 2019Toyota Corolla 2019
Toyota jest liderem w rozwoju napędu hybrydowego i posiada potężne doświadczenie w sportach motorowych. Tym bardziej auto tak popularne na świecie, jak Corolla stanowi perfekcyjną bazę dla budowy sportowego modelu. Sam van Zyl przyznał, że Toyota zauważyła błędy ostatniej dekady i stara się zaszczepić więcej emocji do swojej oferty. Zaś brak konkurencji dla Focusa RS, Megane RS czy Golfa GTi jest poważnym niedociągnięciem.
Toyota Corolla 2019Toyota Corolla 2019
Prezes przyznał też, że nie powinno być problemem przygotowanie wyczynowego, drogowego układu hybrydowego. Marka dysponuje odpowiednią technologią, zaś Toyota Gazoo Racing może na tej bazie stworzyć imponującego hot-hatcha. Cóż nie pozostaje nam nic, jak czekać. Na razie dostaliśmy tylko Yarisa w limitowanej wersji GRMN.
Toyota Corolla 2019Toyota Corolla 2019

Najnowszy film z Video.V10.pl więcej »
Forza Horizon 4 - dodatek LEGO Speed Champions


Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

Toyota Corolla GRMN coraz bliżej? Rosną szanse na hybrydowego hot-hatcha